YENGEÇ

YENGEÇ

Yengeç

 

 

 

YENGEÇ  BURCU EKİM AYI ÖNGÖRÜLERİM;

Bir hafta on gündür enerjinizde bir düşüklük hissedebilir ve bazı konularda isteksizlik halsizlik gerginlikler yaşıyor olabilirsiniz. Ayın 24 üne kadar bu durum sizi etkileyecek gibi. Dolayısıyla vakit yaratarak dinlenmeye özen göstermenizde yarar olacaktır. Yakın çevrenizi ve ilgilendiğiniz yada çalıştığınız konular ve genel anlamda iletişim ile ilgili her şeyi de anlatan yaşam alanınız bu ay Venüs gezegeninin ziyaretiyle şenlenecektir. Yakın ilişkiler içinde olduğunuz arkadaş- komşu ve akrabalarınızla bol sohbetli keyifli günler geçirebilir ve çalıştığınız, yaptığınız işle ilgili küçük de olsa maddi kazanımlarınızda da artışlar yaşana bilir. Bu konularda ay boyunca gündeme gelecek her konunun tadını çıkarmaya bakın.

Ayın ilk günlerinde Satürn gezegeni burç değiştirecek. Akrep burcuna geçecek olan Satürn gezegeni bu burçta yaklaşık 2, 2.5 yıl kalacak. Sınırlayıcı, kadersel dersler veren, zorlayıcı, sınır koyucu v.b gibi biraz kontrol kuran bir gezegen olan Satürn zaten yaklaşık 7-8 yıldır size pek çok konuda zorlamış olabilir. Adeta yaşamınızı tekrar bir elden, gözden geçirmeniz için çoğu konuda sizi zorlamış olmalı. 5 Ekim tarihinden itibaren size yine sizin iyiliğiniz için bu kez, ilk çocuğunuzla ilgili aşırı sorumluluklar verebilir, sizi sosyal çevrenizden soyutlayarak yalnız kalmanızı sağlaya bilir. Bu yanlız kalma daha çok etrafınızda birileri olmasına rağmen paylaşım içinde olabileceğiniz kimse olmadığından hissedilecek bir yanlızlık olacaktır. Bazı konularda özellikle aşk yaşamınızda şansızlıklar yaşana bilir. Devam eden yada yeni başlayan aşk ilişkinizde bir takım zorlanmalar yaşana bilir. Ancak bilmelisiniz ki Satürn gezegeni tamamen sizin iyi iyi olacağına inandığı konuları gündeminize getirecektir. Bu durumda karşılaşacağınız sıkıntılar konusunda sabırlı olup , bu noktada ileri ki günlerim için nasıl davranmam gerekir diyerek olaylarda ki sıkıntıları kontrol edbilirsiniz. Bu etki üzerinde uzun bir süre her ay etkili olacağı konuları sizinle paylaşacağım.

Ruhsal konumunuz ve iş- çalışma yaşamınız ile ilgili alanda bulunan Jüpiter gezegeni size 2012 yılının Haziran ayından bu yana pek çok fırsatlar sunmuş değişiklikler yaşatmış olabilir. Şimdi ayın ilk günlerinden itibaren retro hareketine girecek ve uzun bir süre bu hareketini devam ettirecek. Retro hareketinde kalacağı süre boyunca da, size de verdiği ve sizin değerlendirdiğiniz yada değerlenemedim dediğiniz konuları bir gözden geçirme fırsatı sunacak. Pişmanlıklarınızı ve iyi ki de bu fırsatı değerlendirdim çok işime yaradı dediğiniz konuları tepbit edin ve bunların dışında yine, ruhsal yaşamınızla ilgili , iş- çalışma koşulları, iş ortamınız ile ilgili, fiziksel sağlığınız, spora başlama gibi alanlarda neye ihtiyaç duyduğunuzu ve hayatınızda bu konularda ki fazlalıkları tesbit edin denilecektir bir süreç başlıyor sizin için. Özetle kaçırdığınız ve değerlendirdiğiniz fırsatları değerlendirmek için bir ara.

Ayın tam da ortasında Terazi burcunda yeni ay yaşanacak. Bu durumun etkisini siz ay sonuna kadar hissede bileceksiniz. Sizi etkileyerek yep yeni başlangıçlar yapmanıza işaret edilen alan ise , ev, yuva, özel yaşam alanınız. Bu konularda değişiklikler yapma fırsatlarınız olacaktır. Belki evinizi değiştire bilir, belki bir ev satın alabilir yada belki bulunduğunuz şehri değiştire bilirsiniz. Sizi toplum önünde farklı hissettireceğini düşündüğünüz bazı değişiklikler de yapma imkanı bulabileceksiniz. Bu dönemde sizin için bahsettiğim konularda eskimiş enerjiden kurtulmak için en azından evinizin içinde yerleşiminde bir değişiklik iyi olabilir. Önemli olan eskimiş enerjiyi atıp yerine taze enerjinin girişine izin vermektir.

Ekim ayının 29 unda yaşanacak olan Dolunay fazında da, sosyal çevrenizi, size destek olanları ve sosyal yaşamınızı bir gözden geçirmek ve size zarar veren kişi ve olayları akılcı planlar yaparak yaşamınızdan uzaklaştırmanız gereke bilir. Bu dönemde gündeminize gelebilecek olan konularda duygusal düşünmek ileride size fayda yerine zarar verebileceğinden böyle düşüncelerden ve kararlardan uzak kalmalısınız. Aklıselim düşüncelerin faydalı olacağı bir dönem olduğunu unutmayın.

Sevildiğinizi ve koruyup- korunduğunuzu hissedeceğiniz bir ay diliyorum.