Yay

 

 

 

YAY  BURCU EKİM AYI ÖNGÖRÜLERİM;

Başak burcunda ki Venüs ayın ilk günlerinden itibaren kariyer ve meslek alanında size olumlu etkisini göstermeye başlayacaktır. Venüs gezegeni bir yandan size meslek yaşamınızda daha görünür bir duruma geçmenize yardım ederken öte yandan gereksiz bazı detaylarla ilgilenmek durumunda bırakabilir. Çalışma hayatınızda kendi felsefenizl ilgili konuları savunurken bayan- erkek zıtlaşmaları yada tartışmaları da gündeme gelebilir. Bu dönemde mesleki ve toplum önünde ki duruşunuzla ilgili pek çok tetayla da uğraşmalar yaşana bilir. Endişelerinizi, aşırı detaycı ve şüpheci yaklaşımlarınızı kontrol edebilirseniz meslek hayatınızda daha ön planda olan bir kadroya geçebilme fırsatlarını da değerlendirme imkanları bulabilirsiniz.

Haziran ayından bu yana evlilik yaşamınızda, uzun süren ilişkiler de , bazı yarışmalarda, ortak çalışmalarınızda ve rakip yada düşman olarak nitelediğiniz kişilere karşı daha şanslı bir konumdaydınız. Bu konularda ki ön plana çıkma, korunup kollanma, çabalamadan bazı kolaylıklara kavuşma gibi sizi memnun eden gelişmeler yaşadınız. Bunların çoğunu, normal bir şekilde önünüze geldiği için hep gelecekmiş , hep böyle olacakmış rehaveti çökmüş olabilir üstünüze, yada artık şansım döndü diyebilirsiniz. Şimdi Ekim ayının başlarından itibaren sizi memnun eden pek çok konunun akışında aksamalar yaşana bilir. Jüpiter gezegeni retro hareketine başlayacak ve uzunca bir süre bu konumda kalacak. Dolayısıyla sizin için de 2012 yılında çok şanslıydım dediğiniz konuların akışında şimdi biraz aksamalar gündeme gelecektir. Çalışmalarınızda ki iş arkadaşlarınızla bazı düşünsel ayrıcalıklarda yaşana bilir. Ancak bunlar geçici bir süre bu şekilde yaşanacak ve Jüpiter gezegeni düzgün harekete geçtiğinde düzelmeler tekrar başlayacaktır. Bu süre yi şanslı olduğunuzu düşündüğünüz konularda, hep şanlı olmaya devam etmek için nasıl çabalar vermeliyim- neler yapmalıyım ki bu akış hep devam etsin diye planlamalar yaparak geçirmenizde fayda olacaktır. Akış devam ederken neyin sizin için önemli olduğunu fark etmemiş olabilirsiniz şimdi bu tesbitler için zamanınız olacaktır.

Satürn gezegeni de 2- 2.5 yıl sürecek olan Akrep burcunda ki hareketine yine Ekim ayının ilk günlerinde başlayacak. Bu konumda size neler yaşata bileceğini Temmuz ayından bu yana yaşatmaya başlamış olabilir. Yükselen Yay burçları için, bilinçaltı ( derinlerde ki hafıza da kayıtlı olan bilgileriniz), ruhsal yaşam, size ait olmayan düşünce ve davranış kalıpları ve saklı- gizli size özel alanınız da ki her konuyu etkileyen yaşam alanınız da etkili olarak size yaklaşık 2.5 yıl boyunca bu konularda deneyimler kazanmanıza, bu konularda yaşanacaklardan sonra ki düşüncelerinizle, artık Satürn burç değiştirdiğinde siz eski siz olmayacak kadar olgunlaşmış ve deneyim sahibi olmuş olacaksınız. Satürn gezegeninin bu konumu ile ilgili her ay önemli olan açısal anlatımları paylaşmaya devam edeceğim.

Mars gezegeninin burcunuza geçecek olması sizi bu ay bir hayli enerjili kılacaktır. Ancak bu gezegenin enerjisi çok hareketli olduğundan mutlaka harcanması gerekir. Eğer bu enerjiyi harcayamazsanız size gerginlik yaşata bileceği gibi bazı küçük ev kazaları yaşamanıza da neden olabilir. Ayrıca size sinirlilik ve sebebini bilmediğiniz bir gerginlik hissi de yaşatma olasılığı bulunuyor. Dolayısıyla bu ay spora yada sizi yorgun düşüren bazı aktivitelere ayriyeten zaman ayırarak bu üzerinizde ki hareketli enerjiyi atmaya çalışmanızda yarar olacaktır.

Ayın ortalarında gerçekleşecek olan Yeniay fazı, uzun süredir belli bir baskı altında olduğunuz kendinizi ifade edebilme, aşık olma sevme ve sevilme, partner edinme , küçük ancak önemli getirileri olabilecek olan şans oyunları, sosyal çevre ve sosyal yaşamınız ve size destek olabilecek hatırı sayılır kişiler açısından yepyeni başlangıçlar yapa bilme imkanlarınız olacaktır. Bu konularda en azından planlamalar yapmanızda fayda var. Zira değişiklik yapabileceğiniz zaman hiç değilse elinizde bir plan olacağından zaman kaybını da önlemiş olacaksınız.

Boğa burcunda ki Dolunay ayın son günlerinde etkili olacak. İş- Çalışma hayatınız, iş arkadaşları ve çalışma ortamınız da bazı yeni kararlar almanıza neden olabilecek gelişmeler yaşana bilir. Bu süreçte duygusal olarak tepki göstermenin size hiç yararı olmayacağından, aklınızı kullanarak sağduyulu olarak kararlar almalısınız.. Sağlığınızı tehdit eden bazı kronikleşmiş rahatsızlıklarınız varsa bu rahatsızlıkların tekrar gündeme gelmesi söz konusu olabilir. Eskiye dayanan ve değiştiremediğiniz bazı kalıplardan, af edemediğiniz bazı kişilerden kaynaklanabilecek rahatsızlıklardan kurtulmanın en iyi yolu bu dolunayda kendi ruhunuzu yenileyecek taze enerjilere kucak açarak bu konularda ki eski düşüncelerden arınmak olacaktır.

Sosyal yaşamın içinde, dostlarınızla keyifli ve sağlıklı günler geçirmenizi dilerim.