TERAZİ

TERAZİ

Terazi

 

 

 

TERAZİ BURCU EKİM AYI ÖNGÖRÜLERİM;

Burcunuzun da yönetici gezegeni olan Venüs gezegeni ayın ilk günlerinde Başak burcuna geçiyor olacak. Sizi beslemeye, size fayda vermeye başlamak için hazırlanırken bu konumuyla ruhsal ve duygusal dünyanızda bazı endişeler, kararsızlıklar yaşata bilir. Bir süredir gündeminizde olan harcamalar ve sizin belki de dünyeviyat konularıyla fazlaca ilgilenmek durumunda kalmanız nedenleriyle bedeninizin ruhsal dengesi ihmal edilmiş olabilir. Dolayısıyla bazı korku ve kaygılarınız da su yüzüne çıkarak size pekçok konuda endişeler yaşata bilir. Venüs gezegeninin sizi ruhsal konulara tekrar yönlendirmesi fırsatlarından yararlanmanızda fayda olacaktır.

Jüpiter gezegeninin retro hareketine başlaması ve uzunca bir dönem bu konumda kalacak olması Haziran ayından bu yana çok şanslıyım dediğiniz bazı konularda sanki akan musluk kesildi gibi hizzede bilirsiniz. Ancak hemen söylemeliyim ki bu geçici bir dönem. Ve bu dönemde kendi yaşam felsefenizi, inançlarınızı tekrar bir gözden geçirmenizde fayda görüyorum. Akademik yaşamda, hastane ve hukuk yaşamlarınızda iyi gidiyordu denilen pek çok şeyde madalyanın öbür yüzünü göreceğiniz bazı konularda gündeminize gelebilir.

Uzunca bir süredir burcunuzda olan ve size pek çok konuda sorumluluklar veren ve bir o kadar da kendinizle ilgili yapmış olduğunuz bazı başlangıçları tamamlamanıza yardımcı olan Satürn gezegeni şimdi 5 Ekim tarihinden itibaren Akrep burcunda olacak. Bu durumda size göre bazı maddi konularda ki kazanım ve harcamalarda sorunlar, zorlanmalar yaşana bilir. Uzun vadeli borçlanmalar yapmadan iyi düşünmelisiniz. Banka kredilerine borçlanma yapacağınız zaman da dikkatli davranmanızda yarar var. Ayrıca kazanım olarak da hazırlanan anlaşmalara imza atarken de temkinli olmanızı öneriyorum. Genel anlamda maddi konularda dikkatli olmanız gerekebilir.

7 Ekim tarihinde Mars gezegeni de burç değiştirerek Yay burcuna geçiyor. Bu tarihten itibaren yakın çevrem dediğiniz yada bir takım temel bilgileri öğrendiğiniz hocanız, komşularınız ve bazı akrabalarınız ile gerginlikler yaşanabilecek durumlar gündeme gelebilir. Bazı tartışmalar ve kavgalar da yaşana bilir. Bu durum sonrası yakın çevrenizde ki dostlarınızın bazılarından ayrılmalar da gündemde olacaktır. Bu durumlar karşısında sağ duyulu olmaya çabuk sinirlenmemeye özen göstermenizde sizin için fayda olabilir.

Ekim ayının ortalarında burcunuzda gerçekleşecek olan yeniay sonrası, sorunlu evlilikler, anlaşılamayan ortaklıklar ile ilgili bazı yeni kararlar alarak kendiniz için yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. Ayrıca kendi görünümünüz ile ilgilide pekçok değişiklik yapabilme şasınız olacaktır.

Dolunay, Ekim ayının son günlerine denk geliyor. Siz Yükselen Terazi burçlarını genel anlamda eski dönemlerden gelen ve sizin sabit- değiştiremediğiniz, esnek olamadığınızdan bu günlere taşıdığınız bazı maddiyat içerikli konuların bir çözüme kavuşturulmasıyla ilgili olayları gündeminize getirebilir. Bazı zorlanmalar karşısında sağ duyulu olmanızda yarar var.

Ruhunuzu zarar veren enerjilerden arındırabileceğiniz güzel bir ay diliyorum.