OĞLAK

OĞLAK

Oğlak

 

 

 

OĞLAK  BURCU EKİM AYI ÖNGÖRÜLERİM;

Burcunuzda bulunan Plüto gezegeninin size uyguladığı kendi düşünce ve kalıplarınızda ki eskimiş ve sizin için olumlu sonuçlar vermeyen pek çok konuda köklü değişiklikler yapın,değişin, güncellenin gibi zorlamaları karşısında siz buna uyum sağlamaya çalışırken ve kendinizle , yaşamınızla ilgili bazı kararlar alırken öte yandan Aile, yuva, kökler, baba, gayrimenkul, arsa gibi konuların vurgulandığı yaşam alanınızda meydana gelen ani değişilikler, gündeme gelen yenilikler arasında bocalamalar, zorlanmalar yaşıyor olabilirsiniz. Bu gezegenlerin aralarında ki zorlayıcı açı uzun yıllar devam edeceğinden, sizin bu durumdan en az etkilene bileceğiniz bazı yollar bulmanız gereke bilir. 3 Ekim tarihinde Başak burcuna geçecek olan Venüs gezegeni size bu anlamda küçük de olsa bazı fırsatlar suna bilir. Bu fırsatları değerlendirmenizde yarar var. Enerjinizi tazeleyerek kendinizi daha güçlü kılabilirsiniz.

Sağlık ile ilgili konularda Haziran ayından bu yana adeta korunuyordunuz. Şimdi 4 Ekim tarihinden itibaren sağlık konularında biraz daha dikkatli olmanız kendinizce önlemler almanız gereke bilir. İş- Çalışma ortamınızda ki her şeyin çabalamadan yolunda gitmesi ile ilgili durumun da bir süreliğine kendi yapmanız gereken işlerde çaba göstermenizin gereke bileceğine işaret ediliyor. İşi şansa bırakmamanızda yarar var.

Merkür gezegeninin Akrep burcuna geçmesi kısa süreliğine yani bu ay boyunca etkili olacaktır. Sosyal yaşamınız ve çevrenizde, kendinizi ifade ederken bazı gerginlikler yaşana bilir. Gergin topluluklar içinde yada arkadaş guruplarınızın içinde çok fazla bulunmamanızda yarar var. Zira sizin de bu gerginliklere girerek olayların tartışmalara, kavgalara neden olmasına mehil gösterebileceğiniz bir döneme işaret ediliyor. İnsanlar bazen çok hoşgörülü olabiliyorken bazen de tahammül güçlerinin zayıfladığı zamanlar olabiliyor. İşte bu dönemde sizin tahammül güçünüz biraz yıpranmış olabilir bunu siz de hissediyorsanız gergin kalabalıktan uzak kalmaya özen göstermelisiniz. Öte yandan Satürn gezegeni de yine ayın ilk günlerinden itibaren Akrep burcuna geçerek size kendinizi ifade edebilme, aşık olma sevme ve sevilme, partner edinme , küçük ancak önemli getirileri olabilecek olan şans oyunları, sosyal çevre ve sosyal yaşamınız ve size destek olabilecek hatırı sayılır kişileri de anlatan yaşam konularında etkisini hissettirmeye başlayacaktır. Bu etkinin biraz ağı olma olasılığı bulunuyor. Yani kısıtlanmalar, baskılar, elde ki imkanların alınması, etrafınızda ki kalabalığın dağılması ve yanlız kalma durumları gibi pek çok rahatsız edici durumla karşılaşmalar yaşana bilir. Tabi tüm bu yaşanacakların ruhunuzun tekamülü açısından çok değerli deneyimler olacağını da unutmamalısınız. Satürn gezegeni bu harejetinde 2-2.5 yıl kalacağı için aylık yorumlarda daha detaylı bilgiler vermeye devam edeceğim.

Terazi burcunda ki yeniay 15 Ekim tarihinden itibaren etkili olacaktır. Bu dönemde meslek, kariyer konularında yepyeni değişikliğe ihtiyaç duyuyor olabilirsiniz. Ayrıca anneniz ile ilgili bazı gelişmeler ve genel anlamda toplum önünde kendi konumunuzu, imajınızı değiştirmek istiyor da olabilirsiniz. Bunları bu yapmak istediğiniz değişikliklerin neler olmasını istiyorsanız bunları belirlemeniz de fayda var. Zira bu yeniay fazı size belirlediğiniz konularda yeni başlangıçlar yapma imkanı sunacaktır.

23 Ekim tarihinde Sosyal çevrenizde bazı yenilikler yapmak , yeni bir sosyal çevreye geçmek, sosyal yaşamınızda bazı yeni başlangıçlar yapmak gibi fırsatlarınız gündeme gelebilir. Bu konularda kararlar alırken Satürn gezegeninin de bu alanda olduğunu hatırlayarak kararlarınızı uzun vadede size ne getireceğini de değerlendirmeyi unutmayın.

Dolunay fazı da bu ay Boğa burcunda yaşanacak. Bu fazda da özellikle şans oyunları, bazı spekülesyonlar, aşk- sevgili-partner, size keyif veren hobiler gibi konularda eski alışkanlıklardan kurtulma kararları almanız gerektiğine kararlar verebilirsiniz. Gündeminize kararlar aldırmak için gelebilecek olan olaylarda mümkün oldukça sağduyulu ve sakin olmaya özen göstermelisiniz. Akılcı kararlar her zaman işinize yarayacaktır.

Paylaşımlarınızın bol olacağı sevgi dolu arkadaşlıklar diliyorum.