KOVA

KOVA

Kova

 

 

 
KOVA BURCU EKİM AYI ÖNGÖRÜLERİM;

Burcunuzun yönetici gezegeni bir süredir Koç burcunda ve Plüto gezegeni ile zorlayıcı bir açı almakta. Bilinçaltınızda bulunan pek çok düşünce ve davranış kalıplarını yenilemek, güncellemek durumunda kalabileceğiniz olaylar yaşıyor olabilirsiniz. Size göre yıllardır doğru olanlar artık yanlış geliyor, yanlış diye bildikleriniz de kabul edilebilir geliyor olabilir. Aynı gezegenlerin konumları nedeniyle , saklı olan , özelim dediğiniz bazı konuların da yakın çevrenizde ki arkadaşlarınız ve komşularınızca öğrenilmiş olması ile karşı karşıya kalmış olabilirsiniz. Bu ve bunun gibi kendinizle ilgili olayların şekil değiştirmesi daha uzun yıllar gündeminizde olacaktır. Ancak tüm bunları ruhunuzun yüklerinden arınması olarak düşünmenizde yarar olabilir. Eğer dönem dönem hıçkıra hıçkıra ağlamalarınız oluyorsa bunlarında sizi rahatsız eden ( isimlendiremeseniz de) duygu blokajlarının bedeninizden atılımı olarak düşünmenizi öneriyorum.

3 Ekim tarihinde Başak burcuna geçecek olan Venüs gezegeni, sizin eski- geçmiş döneme bir nokta koyarak kendinizle ilgili yepyeni bir döneme başlamanız için uygun bazı fırsatlar sunabilir. Tabii Venüs gezegeninin tabiyatına çok uygun olmayan Başak burcu, size bazı sonlandırma kararları alırken beraberinde endişelenmeleri, kaygıları, ürkek davranmanızı, detaylara aşırı takılmanızı verebilir. Öncelikle ne istediğinize , hangi konuları yaşamınızda sonlandırmak istediğinize karar verirseniz sonrası size sadece planlarınızı eyleme dökmek kalacaktır. İş bu duruma geldiğinde de istikrarlı ve kararlı olmanızda yarar olacaktır.

2012 yılı haziran ayından bu yana kendinizce çok şanslıyım yada şansım açıldı iyi gidiyor dediğiniz konularda biraz durağanlık yaşaya bilirsiniz. Jüpiter gezegeni retro hareketine ayın ilk günlerinde geçerek size başta aşk- sevgi- partner konularında olmak üzere, çocuklarınızla ilgili, bazı küçük şans oyunlarınızda ki kazanımlarınızla ilgili yada kendinizi ifade ederken yaşana bilecek tıkanıklıklar gündeme gelebilir. Bu dönemi aslında bahsettiğim konularda almış olduğunuz kararları tekrar gözden geçirmeniz için size sunulmuş bir zaman molası olarak değerlendirmeniz de yarar olabilir. Zira bazen herşey yolunda giderken sadece her şeyin yolunda gidişinden memnun olunur. Acaba doğrumu gidiyor, istediğim bu mu diye düşünülmediği olabilmek de. İş de bunun için bazen gezegenler bizlere değerlendirme molası verdiriyorlar. Bu dönemi bu doğrultu da geçirmeniz yararınıza olacaktır.

5 Ekim tarihinde hem kısa süreliğine Merkür gezegeni ve hem de uzun bir süre kalmak üzere Satürn gezegeni Akrep burcuna geçiyor. Bu konum sizin için meslek- kariyer alanınızda etkisini gösterecektir. Öncelikle Merkür gezegeni size ay sonuna kadar yoğun bir haberleşme trafiği içinde çalışacağınıza işaret etmekte. Çalışmalarınızda yapmayı planladığınız işleri pek kimseyle paylaşmadan saklı gizli işler içinde olmak ihtiyacı hissedebilirsiniz. Bu ay işiniz, mesleğiniz söz konusu olduğunda öncelikle hislerinizi kullanmaya öncelik vermeniz size yarar sağlayacaktır. Ayrıca daha sonra ki aylarda da anlatmaya devam edeceğim üzere, Satürn gezegeni meslek ve kariyer alanına geçtikten sonra, maddi anlamda çok belirgin bir fark olmasa da kariyerinizde bazı sorumluluklar almanız yada sorumluluklar verilmesi söz konusu olabilir. Belki bir terfi gündeme gelebilir. Yada bir iş değişikliği , (daha iyi bir pozisyona geçmek üzere) olabilir.

Terazi burcunda ki yeniay tam da ayın ortalarında yaşanacak. Terazi burcunda yaşanan her olayın etkisi sizi hemen etkileyecektir. Zira Terazi ve Kova burçları hava elementi olup aralarında rahat bir enerji akışı yaşanır. Dolayısıyla bu yeniay fazında , yurtdışı ile ilgili her konuda, akademik hayatınız ile ilgili konularda, yabancılar- yabancı kültüre sahip kişilerle olan ilişkileriniz, hastanelerdeki ve hukuk bürolarındaki işleriniz ile ilgili yepyeni başlangıçlar yapmak için hazırladığınız planları da rahat bir şekilde hayata geçirme fırsatları bulabilirsiniz. Gökyüzünde ki bu hareketlilikle bildirilen, belirtiğim konularda ki eskimiş enerjilerden kurtulmanın ve yeni enerjilere merhaba demenin, bu uygun dönemini değerlendirmek de size kalıyor.

Ayın son günlerinde yaşanacak olan Boğa burcunda ki dolunay fazında, Boğa burcu hangi yaşam alanınızda kalıyorsa o alan konularında olmak üzere ayrıca yükselen burcu Kova olanlar için ise, ev, aile, yuva , gayrimenkul ve baba ile ilgili konular da bazı zorlanmaların hissedilmesi gündeme gelebilir. Bahsettiğim konularda bazı hayal kırıklıkları yada kayıplar yaşana bileceği için bu konularda ki planlamalarınızda biraz daha dikkatli olmanızda fayda var. Gerek gördüğünüz de bilen birilerine danışmaktan da çekinmeyin.

Ruhunuzu besleyecek , yenileyecek enerjilere merhaba diyeceğiniz sevgi dolu bir ay diliyorum.