KOÇ

KOÇ

Koç

 

 

 

KOÇ BURCU EKİM AYI ÖNGÖRÜLERİM;

Venüs gezegeninin Başak burcuna geçmesiyle birlikte çalışma ortamınız ve iş-çalışma imkanlarınızda olumlu anlamda bazı gelişmeler yaşanacaktır. Çalışmalarınızda gösterdiğiniz emeğinizin takdir edildiğini ve onaylandığını görmek sizi mutlu edecektir. Bu anlamda olumlu gelişmeler yaşama olasılığınız yüksek görünüyor.

Yaşamınızda yeni gelişmeler olması için buna sizin izin vermeniz gerekiyor. Zira özellikle miyadı dolmuş ve sorunlar çıkarmaya başlayan pek çok eskimiş yaşam tarzının , düşüncenin, sorumlulukların temizlenmesi işlemine bir an önce başlamalısınız. Bu ay bu temizlenmesi gereken konular ile ilgili gündeminize gelecek olan pekçok dikkat çekici olay yaşana bilir. Eğer artık o gündeme gelmiş ve eskiden beri sizi uğraştıran bazı işleriniz şimdi sizi zorluyor ve onlarla uğraşırken çok isteksiz- zorla çaba sarf ediyorsanız belki bu konulardan uzaklaşma, bu sıkıntıların sorumluluğunu bırakma yada bazı kalıplardan özgürleşme zamanı gelmiştir diye düşünmenizde fayda olacaktır.

Satürn gezegeni yaklaşık 2.5 yıl kalacağı Akrep burcuna 5 Ekim tarihinde geçecek. Aynı tarihte Merkür gezegeninin de Akrep burcuna geçecek . Bankalarla ilgili bazı işleriniz, eşinizin maddi kaynakları, vergi daireleri, ortak kazanım , harcamalar ve yatırımlar konusunda ki gelişmelere dikkat çekerken bazı planların yapılmasında yarar olacaktır. Yaklaşık bir, iki aydır bu konular ile ilgili olarak önümüzde ki 2, 2.5 yıl boyunca ne gibi konular gündeminize gelebiliri zaten yaşıyor olmalısınız. Satürn gezegeni size bu konularda bazı ip uçları vererek az çok 2, 2.5 yıllık dönemde ne gibi durumlarla karşılacağınızı fark ettirmiş olmalı. Şimdi 5 Ekim tarihinden itibaren bu önceden fark ettirilen konularda bazı gelişmeler yaşanmaya başlanacağı ve bu konular yaşanırken Satürn gezegeninin baskıcı tarzıyla kontrol altına alınacağı da vurgulanmakta. Olası sıkıntılarda daha kararlı, sonunu getirebileceğiniz, düşünerek hareket edeceğiniz ve en önemlisi telaşlanmadan, acelecilik yapmadan kararlar almalısınız. Anı kurtarmaktan ziyade uzun vadeli düşünün ve kararlarınızı başkalarını memnun etmek yerine sizi mutlu etmesine ve sizin istekleriniz olmasına özen göstermeye çalışmalısınız.

Ayın ikinci yarısına başlarken Terazi burcunda Yeniay yaşanacak. Yeni ay her zaman yepyeni heyecanlar, istekler ve enerji taşır bizlere sizin bu yeni istek, heves, heyecan ve enerjiyi kullana bileceğiniz konular ise, evliliğiniz, ortak çalıştığınız kişiler, bazı yarışmalar , bağımlılıklarınız ve rakiplerinize karşı yeni önlemler ile ilgili konularda olursa daha faydalı olacaktır. Bahsettiğim konularda yaşamakta olduğunuz sıkıntılar varsa bu konularda bazı ufak tefek de olsa değişiklikler yaparak rahata kavuşmak imkanı bulabilirsiniz. Tabii bu konularda isterseniz ve gerekli görürseniz radikal bazı değişiklikler de yapabilirsiniz. Bu ayın yeni yaşam enerjisini bahsettiğim konularda kullanmanızda yarar görüyorum.

Ayın son günlerinde etkisini hissettirecek olan Dolunay Boğa burcunda yaşanacak. Bu sizin için kendi maddi kazanımlarınız, harcamalarınız ve yatırımlarınız konusunda içinde bulunduğunuz durumu değerlendirip gerekiyorsa yeni kararlar almanız için yaşana bilecek bazı değişikliklere dikkat çekiyor. Bu konuda da size önerim, akılcı kararlar almanız için mümkün olduğunca temkinli planlar yapmanız ve işi aceleye getirmemeniz olacak.

Sağlığınız ve huzurunuz daim olsun.