İKİZLER

İKİZLER

İkizler

 

 
İKİZLER BURCU EKİM AYI ÖNGÖRÜLERİM;

Ayın ilk günlerinde kendi yaşam alanınıza, yuvam evim dediğiniz yaşam alanınıza geçecek olan Venüs gezegeni size keyifli , huzurlu, dingin ve sevgi dolu yaşayacağınız bir döneme giriyorsunuz haberini de veriyor. Terazi burcunda ki Satürn- Merkür gezegenleri kavuşumu nedeniyle ikili ilişkilerinizde kendinizi tam olarak ifade edemiyor olabilmeyi yada düşünülmesi gerekenleri ben neden düşünemiyorum dedirtmiş olabilir. Çalışmalarınızda da daha yavaş düşünüyorum, tepki veriyorum düşüncesi yaşanıyor olabilir. Bu durum tam olarak 10 Ekim tarihinden itibaren yerini işinize- çalışmalarınıza bu anlamda ki planlarınıza daha çok zaman ayırmanızı doğru değişik bir yol izleyecektir. Bu tarihten itibaren çalışmalarınızla ilgili planlarınızı gizli yapmak bunları gizli uygulamak sonuca daha başarılı ve istikrarlı ulaşmanız bakımından size daha çok fayda sağlaya bilir. Güneşin İkizler burcuna olan olumlu ve akışkan açısı nedeniyle etrafınıza yaydığınız enerjinin çok olumlu ve size güven duyulası bir etkisini hissedebileceksiniz. Kendinizi göstermek istediğiniz yeni başlangıçlarda yada yaşamınıza katmak istediğiniz yeniliklerde de Güneşin size aktaracağı enerji sayesinde hiç zorlanmadan koşuşturma imkanları bulacağınız bir dönemde olacaksınız.

5 Ekim tarihinde Satürn gezegeni burç değiştirerek Akrep burcuna geçecek ve bu burçta yaklaşık 2, 2.5 yıl kalacak. Öncelikle sağlık açısından gündeminizde olan ve sizi yıpratan yada ertelediğiniz bir takım sağlık sorunları varsa özellikle dişler, kemikler ve ayrıca kronikleşmiş bir hal alan ve sağlığınızı bir şekilde etkileyen bazı sorunlar varsa, örneğin uyku düzensizliği, yeme düzensizliği, hareketsizlik, genel anlamda sinirlilik v.b. Bu konularda da bir an önce çözüm bulmanızda yarar var. Eğer sağlığınızı ilgilendiren konularda gerekli önlemi alırsanız Satürn gezegeninin Akrep burcunda ki hareketliliği süresince hem ruhsal ve hem de fiziksel sağlığınızla ilgili tedbirleri de almış olacaksınız. Ayrıca Satürn gezegeni size çalışmalarınız ve çalışma ortamınızla ilgili artı bazı sorumluluklar muhtemelen çalışmalarınızla ilgili hocalık yapmanız gereken görevleri de gündeminize getirerek iş artışınıza neden olacaktır. Bu durumda da kendi çalışmalarınıza ve kendinize özel olan gerekli vakti ayırmanızı da engelleyebilecek olmasından dolayı, (tabiri caizse kendi enerjinizi şarz edecek ) sizi besleyecek ve enerjinizi arttıracak bazı aktiviteleri etrafınızdan hiç eksik etmemelisiniz. İşlerimden vakit bulursam zaman ayıracağım şeklinde ki bir yanılgıya düşmemenizi öneriyorum. Satürn gezegeninin , Neptün gezegeni ile olan olumlu açısı nedeniyle toplum önünde ki konumunuzu, kariyeriniz ve mesleğinizle ilgili konularda ki her hayallerinizi gerçekleştirmek için de çalışmanız gereken konularda ki sorumluluklarınızı hiç söylenmeden kararlı , bilinçli ve disiplinli bir şekilde kabul edip uygulamanıza yardımcı olacaktır.

Ayın ortalarında gerçekleşecek olan Yeniay fazı, uzun süredir belli bir baskı altında olduğunuz kendinizi ifade edebilme, aşık olma sevme ve sevilme, partner edinme , küçük ancak önemli getirileri olabilecek olan şans oyunları, sosyal çevre ve sosyal yaşamınız ve size destek olabilecek hatırı sayılır kişiler açısından yepyeni başlangıçlar yapa bilme imkanlarınız olacaktır. Ne istediğinizi bildiğiniz sürece size kalan bu fırsatları değerlendirmek olacaktır.

Burcunuzda yada yükselen burcunuzda bulunan Jüpiter gezegeninin bu ayın ilk günlerinde retro hareketine geçecek olması nedeniyle kendiniz, kendi yaşam felsefeniz için yaptığınız bazı başlangıçlar- yeniliklerin hangilerinin sizin için isabetli ve sonu getirilebilir olduğunu düşünmek için de zamanınız olacaktır.

Oğlak burcunda bulunan Plüton gezegeni ile, Koç burcunda bulunan Uranüs gezegenleri ki bunların ikisi de ağır ve jenerasyonları ilgilendiren gezegenlerdir yani enerjileri güçlüdür bu iki gezegenin zor açı dediğimiz bir açı içinde bulunmaları nedeniyle sizin bir taraftan eskimiş düşünce ve eylem kalıplardan kurtularak yaşamınızı yeniden inşaa etmek için gösterdiğiniz çabalar söz konusuyken , diğer taraftan sosyal yaşamınızda – sosyal çevrenizde olan değişiklikler ve size destek olanların ani fikir değişikliklerinden kaynaklanan ve uyum göstermeniz, kabul etmeniz gereken yeni durumlar. Tüm bunların arasında da bugünü yaşamak için verdiğiniz çabalar sizi bir hayli yıpratıyor olabilir. Bu iki gezegenin ilerleyişleri de ağır olduğundan bu zorlanma uzun zamanlar alabilir. Bu durumda yaşana bilecek gerginliklere kendinizce çözümler bulmanızda fayda olacaktır. Gök yüzüne bakıldığında Ayın başlarında Başak burcuna geçecek olan Venüs gezegeni 3 Ekim tarihinden itibaren size keyif alacağınız bazı çalışmalarla bu gerginlikten kurtulma imkanı verebilir. Bu ay içinde özellikle Plüto- Uranüs gezegenlerinin neden olduğu yıpranmayı yada hissettiğiniz gerginliği giderebileceğiniz keyifli çalışmalar, hizmetler edinmeye gayret etmelisiniz ki bir yerden yeni enerjilerle beslene bilesiniz.

Boğa burcunda yaşanacak ve etkisini ayın son günlerinde hissedeceğiniz Dolunay da, kendi ruhsal yaşamınız, çalışmalarınız ve iş ortamınız ile ilgili konularda doruk noktaya çıkmış olacaksınız ve muhtemelen bu durumu muhafaza etmeniz için nelerin – kimlerin feda edilmesi yada bitirilmesi gerektiği ile ilgili de bazı kararlar alma durumu gündeminize gelecektir. Bu noktada altını çizmek istediğim önemsemesi gerektiğini düşündüğüm önerim; bu dönemde karşılaşacağınız ve bir karar vermeniz gereken durumlarda duygusal düşüncelerden uzak kalmak, aklınızı kullanarak ve kendinizi düşünerek kararlar almanızdır.

İsteklerinizin, çabalarınızın karşılığını bol bol alacağınız sevgi dolu bir ay diliyorum.