BAŞAK

BAŞAK

Başak

 

 

 

BAŞAK BURCU EKİM AYI ÖNGÖRÜLERİM;

3 Ekim tarihinden itibaren Venüs gezegeni sizin burcunuza geçiyor, Venüs gezegeninin temsil ettiği konuları bu ay daha rahat kullana bilme şansınız olacaktır. Kendinizi daha iyi gösterip ifade edebilmek, kendi keyif aldığınız hobilerinize zaman ayırmak, bazı küçük şans oyunlarında kazanmak, kendi dış görünüşünüze önem vermek giyinmek, bakımlar yaptırmak, kendi yaşam misyonunuz için güzel değişimler başlatmak , yeni bir aşka başlamak gibi pek çok konuda hareketlilik , değişiklik imkanlarının yaşanabileceği güzel sevgi dolu bir ay geçirme şansınız olacaktır.

İkizler burcunda ki Jüpiter, Haziran ayından bu yana size kariyer- meslek hayatında olumlu pekçok fırsat vermiş olabilir. Bunları kullanıp kullanamadığınızı, pişmanlıklar yada iyiki değerlendirmişimler gündeminize gelmiş olmalı. Jüpiter gezegeni ayın ilk günlerinde retro hareketine başlayacak ve bu konumuna uzunca bir dönem, bu yılın sonuna kadar devam edecek. Büyük şans gezegeni olarak bilinen ve kabul edilen Jüpiter bu sürede size genel olarak kariyer ve meslek hayatınızda bir tanınma bir büyüme yaşatmış olabilir. Tabi kaçırdığınız bazı fırsatlarda olmuştur. Şimdi bu retro konum süresince Jüpiterin size neler verdiğini yada neler yaşattığını tesbit ederek sizin için nelerin doğru, nelerin hatalı- eksik yapıldığını tesbit etmenizde yarar olacaktır. Zira insanlar bir yere yoğunlaşınca o yoğunluğun içinde bazen yaptıklarını çok fazla değerlendirme olanağı bulamaya biliyorlar. Oysa yapılan herşey doğru olmaya bilir. Yada bazı eksiklikler yapılmış olabilir. İşte sizin için kariyeriniz, mesleğiniz, toplum önünde ki duruşunuz anlamında böyle bir değerlendirmenin yapılması için uygun ve faydalı bir mola olacaktır. Planların, değerlendirmelerin uzun vadeli yapılmasında fayda var.

Yay burcuna geçen Mars gezegeni, aile, ev konularında bazı harcamalara dikkat çekiyor. Bazı zorlayıcı açılar da göz önünde bulundurulduğunda zor durumlar yaşamamak için harcamalarınızı kontrollü yapmanızda yarar olabilir.

15 Ekim tarihinde yaşanacak olan Yeniay sizin için, maddi değerleri olan her konunun vurgulandığı yaşam alanınızda etkili olacaktır. Bu dönemde kendi kazanımınız ile ilgili olarak değiştirmeyi düşündüğünüz bazı planlarınız varsa eğer, örneğin ben biraz da şu işi yaparak para kazanayım yada bu yaptığım işe şimdi şu çalışmaları da ekleyeyim gibi düşünceleriniz varsa bu anlamda yeni başlangıç planları yapmak için 15-30 Ekim tarihleri uygun görünüyor. Terazi burcunda ki Yeniay ayrıca yeni planlarınızda ortaklıklara da sıcak bakmanızda fayda olduğu vurgulanmakta.

Güneşin yaydığı yaşam enerjisinden çok iyi faydalanamayacağınız bir ay en azından bunu 23 Ekim tarihine kadar hissedebilirsiniz. Dolayısıyla enerji, efor, koşuşturmak , canlılık ve iyi düşünmek isteyen önemli konuları planlarken ya çok iyi dinlenmiş olmanılınız yada bazılarını ertelemeye çalışmanızda yarar olacaktır. Yorgunluk, halsizlik, uykusuzluk hissi yaşıyorsanız eğer, o zaman kendi istirahatinize ve sizi besleyen aktivitelere daha fazla zaman ayırmanızın zamanının da geldiğine işaret ediliyor olabilir.

Ayın son günlerinde ki Dolunay da dikkat çekmekte. Boğa burcunda yaşanacak olan Dolunay da yaşam felsefenizi bir gözden geçirmeniz gereke bilir. Yabancılarla , hukuk – adalet ile ilgili konularda, yurtdışında ki bazı detaylarla ve genel anlamda akademik yaşam ile ilgili bazı konularda eksikliklerinizi fark edeceğiniz bir takım yüzleşmeler yaşanarak sıkılmalarınız gündeminize gelebilir. Bu durumda biraz daha akılcıl düşünmenizde ve peki şimdi neler yapabilirim demenizde yarar olacaktır.

Kendinize ve sevdiklerinize zaman ayırabileceğiniz keyifli bir ay diliyorum.