BALIK

BALIK

Balık

 

 

 
BALIK BURCU EKİM AYI ÖNGÖRÜLERİM;
3 Ekim tarihinde Başak burcuna yani tam karşıt burcunuza geçecek olan Venüs gezegeni, evliliğinizde sevgi dolu günler yaşarken ara ara şüpheler, kaygılar ve bir takım detaylarla aşırı ilgilenmek ve bu sebepten huzurunuzu kaçırmak , ortaklıklarınızla ilgili alacağınız kararlarınız da maddi anlamda küçük kazançlar yaşata bilir. Burcunuzda bulunan Neptün gezegenini ( kendi burcunuzun da yönetici gezegeni) düşündüğümüz de de, pek çok olay karşısında kurban rolü üstlenmemeye özen göstermenizin faydalı olacağı söylemeliyim. Venüs gezegeninin Başak burcunda ki konumu, Mars gezegeni ile olan zorlanacağı bir açıyı da gündeminize getirerek meslek yaşamınızda bu ay bayan- erkek gerginliklerine şahitlik edebileceğinizi de vurguluyor. Siz mümkün olduğunca bu gerginliklerin dışında kalmaya özen göstermelisiniz. Zira tartışmalara- kavgalara çekilebilme olasılığınız da yüksek görünüyor.

Jüpiter gezegeni bu ayın ilk günlerinden itibaren retro hareketine gireceği için ev, arsa gibi konularda yatırım yapmayı düşünüyorsanız bu işinizi bu yılın sonuna hatta 2013 Şubat ayına kadar mümkünse ertelemeniz de fayda olacaktır. Zira gezegenin retro olması nedeniyle size yarar sağlayacak gibi görünen bir iş, sonradan zararlı çıkabilir. Yada eğer ben bu tarihlerde bu evi almalıyım yada satmalıyım diyorsanız o zaman uzun vadeli olarak da yapacağınız bu yatırımları iyi düşünmenizde yarar var.

Bu ayın belki de bu yılın önemli olan gezegen hareketlerinden biri de Satürn gezegeninin Akrep burcuna geçecek olması. Sizin burcunuza da rahat akışı olan bir burca geçecek olmasından dolayı bu konumdan en fazla etkilenecek olan burçlardan biri de siz olacaksınız. Yükselen Balık burçları bu etkilenmeyi daha çok, yurtdışı ile ilgili her konuda ( eğitim- ithalat-ihracaat- gezi v.s), akademik hayatınız ( üniversite eğitimi- projeler-yarışmalar v.s) ile ilgili konularda, yabancılar- yabancı kültüre sahip kişilerle olan ilişkileriniz, hastanelerdeki ve hukuk- adalet konularında ki işleriniz ile ilgili alanlarda etkilerini hissedecekler. Satürn gezegeni bahsettiğin konularda size bazı sınavlar verdirecek olabilir. Bu sınav kelimesini daha çok ruhunuzun tekamülü ( seviye atlaması) olarak düşünmeniz de yarar olacaktır. Zira belirtiğim konularda bazı kısıtlamalar, zorlanmaların ardından çok önemli başarılar, kazanımlar da gündeminize gelecektir. Dolayısıyla sıkıntılar yaşanırken yakınmaların dışında neler öğrendiğiniz, hangi deneyimleri edindiğinizi fark etmeniz çok önemli olacaktır.

7 Ekim tarihinden sonra ay sonuna kadar, mesleğiniz- kariyeriniz ile ilgili konularda bir mücadele, çaba gösterme durumu yaşana bilir. Fazla çalışma nedeniyle bedensel gerginlikler gündeminize gelecektir. Hareketli ve gergin bir enerjisi olan Mars gezegeninin üzerinizde hissedeceğiniz ve belki de iş yerinize , ev- aile ortamınıza da taşıya bileceğiniz gerginliğinden çok zarar görmemek için, sık sık duş almak- yüzmek gibi bedeninize iyi gelebilecek suyun enerjisinden faydalanmanızda yarar olabilir. Aksi halde üzerinizde ismini koyamadığınız bir gerginlik hissi yaşana bilir.

Ayın ortalarında yeniay fazı yaşanacak bu ayın yenilenme hareketinde siz de bitirilmesi gereken yarım kalmış, ihmal edilmiş işlerinizi tamamlama yoluna gide bilir. Yaşamınızda ki bazı konuları tamamladıktan sonra geride bırakarak yerlerine yepyeni başlangıçlar yapa bilirsiniz. Ortak kullanımınızda olan maddi birikimleriniz, bankalarda ki işleriniz ve poliçeler – vergi dairesinde ki işler de bu dönemde sonuçlandırıla bilecek konular olarak işaret edilmekte.

Para alanınızda ki Uranüs gezegeni uzunca bir süredir, umutlarınızın- ümitlerinizin bu anlamda ki planlamalarınızı olumsuz bir şekilde etkileyerek sosyal yaşamınızda ve sosyal çevrenizde size bazı zorlanmalar yaşatıyor olabilir. Bu konum uzunca bir süre daha tüm insanlığı etkileyecek görünüyor. Tabii zamanla etkisine alışılarak çözümler bulunmaya başlayacağı için zorlayan etkisi sizi bu denli olumsuz etkilemeyecektir. Ancak belki de geleceğiniz için umut ettiklerinizle ilgili olarak gerekli değişim ve dönüşüm konularında direnç göstermemek ve istenilen koşullara yada gündeme gelen koşullara uyum sağlamak işinizi kolaylaştıra bilir. Bu anlamda biraz esnek olmanızda yarar var.

Ayın son günü Boğa burcunda yaşanacak Dolunay fazında, Gerekli olduğuna karar vereceğiniz bazı kısa yolculuklar yapa bilir, yakın çevrem dediğiniz kişilerle ilgili yeni kararlar alabilir yada kardeşlerinizle olan ilişkilerinizde, iletişimlerinizde bazı sorunlar, sıkıntılar yaşana bilir. Bu anlamda gündeme gelebilecek konular sizi duygusal anlamda yakarışlara yönlendirmesin. Zira olaylar karşısında ne kadar akılcı düşünür ve mantıklı planlarsanız yaparsanız o denli karlı çıkarsınız. Kararlarınızda uzun vadeli düşünmeyi ihmal etmeyin.

Sevgi, huzur dolu ve mutlu olacağınız sağlıklı bir ay diliyorum.