AKREP

AKREP

Akrep

 

 

 

AKREP BURCU EKİM AYI ÖNGÖRÜLERİM;

3 Ekim tarihinde sosyal yaşam ve çevrenizi, size bu çevrenizden destek olanları gösteren yaşam alanınıza Venüs gezegeni geçiyor. Venüs gezegeninin bu konumu 28 Ekim tarihine kadar devam edecek. Bahsettiğim tarihler arasında ileriye dönük umutlarınız, ümitleriniz ile ilgili bazı kaygılarınız ve endişeleriniz de artışlar olabilir. İçsel bir gezegen olan Venüsün size yaşatacağı bu etkisini siz içsel olarak hissedeceksiniz. Eğer başkalarının bilmesini istemiyorsanız bunu başarma olasılığınız da yüksek. enüs gezegeni bu hareketindeyken sosyal çevrenizde ki arkadaşlarınızın size olan desteklerinde artış da olabilir. Kendi sosyal yaşamınızda etkilemek istediğiniz birileri varsa bu dönemi de bu anlamda kendi yararınıza kullana bilirsiniz.

Bu ayın ilk günlerinden itibaren retro hareketine geçecek olan Jüpiter gezegeni, yıl sonuna kadar, ortak kullanımda ki maddi değerlerinizin değerlendirilmesinde, bankalar ile olan parasal sözleşmelerinizde, poliçelerde dikkatli kararlar almanızda fayda olacağına dikkat çekiyor. Bu konularda işi şansa bırakmamaya gayret etmenizi size faydası olacağını düşünüyorum.

5 Ekim tarihinden itibaren burcunuzu ziyaret edecek olan Merkür gezegeni 29 Ekim tarihine kadar burcunuzda olacak. Bu dönemde iletişim konularında biraz sivri bir dil kullana bilecek olmanızdan dolayı , karşınızda sizin için önemli olan kişilerle olan konuşma, yazışma ve genel anlamda iletişimlerinizde dikkatli olmanız uzun vadede size yarar getirecektir. Ayrıca Merkür gezegeni Akrep burcunda olduğu sürede yeni öğreneceğiniz her şeyin aklınızda kalabilme olasılığı oldukça yüksektir. Kendi çalışmalarımda, Merkür gezegeninin bu konumu genel anlamda sezgi gücünü ve buna bağlı olarak bilinç altı aklı aktif hale getirdiğine şahit olduğum için, bence hem öğrenilen bilgiler hafıza da derinlere kaydedilerek unutulmayacak ve hem de (belki de bazı durumlarda zarar verici bir hal olabilir) bilinçaltında ki kayıtlarınızın hafızanın en üst ,her şeyden etkilenerek hatırlanacağı bir katmanın da bulunacağından sizi huzursuz ve rahatsız eden bazı bilgileri gündeminize taşıyarak düşünsel olarak anlam veremediğiniz bir gerginlik hissetmenize de neden olabilir. Bu durumu, size rahatsızlık veren duyguları belirleyerek onlardan arınmak için uygun bir dönem olarak değerlendire bilirsiniz.

Bu ayın ve bence bu yılın sizin için en önemli gezegen hareketliliği 5 Ekim tarihinden itibaren burcunuza geçerek bu konumda 2- 2.5 yıl kalacak olan Satürn gezegeninin burcunuza geçişidir. Satürn her ne kadar kısıtlayıcı ve bazı konularda sorunlar çıkaran, dersler veren bir gezegen olarak bilinse de, Satürn gezegeninin sizin için gerekli gördüğü eksiklerinizi de ( ruhumuzun tekamülü için gerekli olan) sizi eğiterek vereceği de bir gerçektir. Bu durumda Satürn gezegeni burcunuzda olduğu sürece kendi yaşam felsefesini pek çok yanıyla gözden geçirmeniz gerekebilir. Muhtemelen ne istiyordunuz ve şu an isteklerinizin ne kadarına kavuşa bildiniz. Yaşam için ne düşünüyorsunuz gibi bazı soruları sorgulamaya başlayarak kendinizi ilgilendiren her alanda daha fazla sorumluluklar almanıza katkı sağlayacaktır. Bunun için bazı alışkanlıklarınızdan da vaz geçmeniz gereke bilir.

15 Ekim tarihinden itibaren yeniayın etkisini hissedeceğiniz yaşam alanınız. Sizin kendi özel yaşamınız. Ruhsal yaşam alanınızda gerekli gördüğünüz değişiklikleri yapmanız için pek çok fırsat çıkacaktır karşınıza. Kendi ruhsal yaşamınızı zenginleştireceğine inandığınız ve benim ruhsal rehberim olabilir diye seçeceğiniz kişilerce kendi ruhunuzu besleme zamanı. Satürn gezegeni burcunuzda uzun süre kalacağından, Sizi ruhsal anlamda nelerin beslediğini tesbit edip bu anlamda kendinizi beslemeye, enerjinizi yükseltmeye gayret etmeniz uzun vadede size yarar sağlayabilir.

Boğa burcunda ki Dolunay, evlilik yaşamınız yada uzun süredir devam eden birlikteliğiniz ile ilgili bazı yeni kararlar almanızı zorunlu hale getirebilir. Bunların ikiside bana uymuyor diyorsanız o zaman evlilik ve beraberlik ile ilgili düşünceleriniz, ( bunları düşünmek için gündeminize gelebilecek bazı olaylar nedeniyle düşünüle bilir) ilaveten ortaklarınızla ilgili bazı duyumlar size yeni kararlar almanıza etki edebilir. Bu dönemde akılcı kararlar almanızda yarar olacaktır.

Yaşanacakları doğru değerlendireceğiniz sevgi dolu bir ay diliyorum.