MERCEDES-BENZ FASHION WEEK ISTANBUL, RESMİ DEFİLE TAKVİMİ

MERCEDES-BENZ FASHION WEEK ISTANBUL, RESMİ DEFİLE TAKVİMİ

1.307 views
0
PAYLAŞ

 

Bir IMG Fashion organizasyonu olan Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul, Sonbahar/Kış 2016 koleksiyonlarını 14-19 Mart 2016 tarihleri arasında Zorlu Center MBFWI Alanı’nda gerçekleşecek. Moda dünyasının tüm önemli aktörleri tarafından heyecanla beklenen etkinlik için global ölçekte moda endüstrisinin oyuncuları İstanbul’a gelerek defile ve sunumlara katılacak, trendleri takip edecek ve satın alma seçeneklerini değerlendirecekler.

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul, yedinci sezonunda ilklere ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Bu kapsamda Londra merkezli tasarımcı Bora Aksu, uzun yıllardan sonra yeniden Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul takviminde yer alarak Sonbahar/Kış 2016 koleksiyonunu sergilerken, Beymen Collection Murat Türkili İlkbahar/Yaz 2016 koleksiyonunu bir defile ile sunacak, Türkiye’yi uluslararası ölçekte başarıyla temsil eden DICE KAYEK ise moda filmleri ile adından söz ettiren yönetmen Marie Schuller’in yönettiği en son koleksiyon filminin gösterimini gerçekleştirecek. Her sezon desteklediği tasarımcının defilesini sunan etkinlik isim sponsoru Mercedes-Benz de, mesleğinde 15 yılı geride bırakan tasarımcı Mehtap Elaidi’nin Sonbahar/Kış 2016 koleksiyonu defilesini “Mercedes-Benz celebrates Mehtap Elaidi” ismiyle sunacak.

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul kapsamında koleksiyonlarını sergileyecek olan marka ve tasarımcılar şu şekilde: 5TH POSITION, AFFFAIR, BASHAQUES’, BEYMEN COLLECTION MURAT TÜRKİLİ, BORA AKSU, BRAND WHO, CAN YUNUS ÇETİNKAYA, CİHAN NACAR, ÇİĞDEM AKIN, DERYA AÇIKGÖZ, DB BERDAN, DICE KAYEK, DIRECT MESSAGE, MELTEM ÖZBEK, MERCEDES-BENZ CELEBRATES MEHTAP ELAIDI, MURAT AYTULUM, OUTKAST PEOPLE, ÖZLEM ERKAN, RAISSA&VANESSA, RAŞİT BAĞZIBAĞLI COUTURE, SALİH BALTA, SELMA STATE, SUDI ETUZ, ŞAFAK TOKUR, TUBA ERGİN ve ZEYNEP TOSUN

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul, global moda haftası trendlerine paralel bir biçimde, içinde bulunduğumuz İlkbahar/Yaz 2016 sezonundan koleksiyonları da bünyesine alıyor ve bir taraftan marka ve tasarımcıların Sonbahar/Kış 2016 koleksiyonlarını sunarken, diğer taraftan İlkbahar/Yaz 2016 koleksiyonlarını son tüketici ile buluşturuyor. Sağladığı kapsamlı platformla Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul, bu sezon IMG Fashion’un tanımıyla “hibrit” bir kimlik kazanarak moda endüstrisinin tüm oyuncularını aynı çatı altında buluşturuyor.

Marka ve tasarımcılar koleksiyonlarını hafta boyunca Runway ve Studio/Mini Runway alanlarında sergileyecekler. Defile ve sunumlar haricinde farklı etkinlikler İstanbul’un farklı noktalarında moda, lifestyle ve sanatı birleştirerek uluslararası ölçekte ses getirecekler.

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul, Mercedes-Benz’in isim sponsorluğu, resmi sponsorlar DHL, M.A.C Cosmetics, Yapı Kredi Bankası, Zorlu Center ile etkinlik destekçileri Brand Who Nike ve S. Pellegrino’nun katkılarıyla gerçekleştirilmektedir. Etkinlik ayrıca İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB), Moda Tasarımcıları Derneği (MTD), Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) ve İstanbul Moda Akademisi (İMA) tarafından desteklenmektedir. Tüm sponsorlar defile ve sunumların yoğun programı içinde etkinliğin tüm katılımcılar için sorunsuz ve keyifli geçmesinde önemli rol üstlenmektedir.

MARCH 15* TUESDAY
3:00 PM / STUDIO-MINI RUNWAY CİHAN NACAR
5:30 PM / STUDIO-MINI RUNWAY 5TH POSITION SWIMWEAR
7:30 PM / STUDIO-MINI RUNWAY DIRECT MESSAGE
8:00 PM / RUNWAY BORA AKSU
9:00 PM / STUDIO DICE KAYEK FASHION FILM SCREENING


MARCH 16 WEDNESDAY
2:00 PM / RUNWAY RAŞİT BAĞZIBAĞLI COUTURE
3:30 PM / STUDIO-MINI RUNWAY ŞAFAK TOKUR
5:30 PM / RUNWAY DB BERDAN
6:30 PM / STUDIO MURAT AYTULUM
7:00 PM / RUNWAY SELMA STATE
9:00 PM / RUNWAY ÇIĞDEM AKIN


MARCH 17 THURSDAY
12:30 PM / STUDIO-MINI RUNWAY OUTKASTPEOPLE
2:00 PM / RUNWAY CAN YUNUS ÇETİNKAYA
3:30 PM / STUDIO-MINI RUNWAY S U D I E T U Z
5:30 PM / RUNWAY AFFFAIR
6:30 PM / STUDIO-MINI RUNWAY MELTEM ÖZBEK
8:00 / RUNWAY MERCEDES-BENZ CELEBRATES MEHTAP ELAIDI
9:30 / RUNWAY BRAND WHO


MARCH 18 FRIDAY
1:30 PM / STUDIO ZEYNEP TOSUN (Press and buyer only.)
2:30 PM / RUNWAY ÖZLEM ERKAN
3:30 PM / STUDIO-MINI RUNWAY BASHAQUES' 
6:00 PM / STUDIO-MINI RUNWAY DERYA ACIKGOZ
7:30 PM / STUDIO-MINI RUNWAY SALİH BALTA
8:30 PM / RUNWAY TUBA ERGİN
9:30 PM / OFFSITE RAISSA & VANESSA


MARCH 19* SATURDAY
5:00 PM / RUNWAY BEYMEN COLLECTION Murat Türkili
 

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAKIN