Sessizlik ve huzur: Mahalo Coffee Shop

Sessizlik ve huzur: Mahalo Coffee Shop

1.877 views
0
PAYLAŞ

 İETT'de bir işim vardı. Fakat her belediye ve devlet bürokrasisi gibi uzun bir kuyruk  sıra vardı. Sıramı çektiğimde farkettim ki önümde tam 287 kişi var. Bende vakit bol  diye etrafta bir cafe bulayım da kitabımı okuyayım dedim ve az ilerde farkettiğim bir  cafeye gireyim dedim. İyi ki girdim. Harika bir cafe keşfetmemi sağladı. Adı:  "Mahallo  Coffe Shop." Daha kapıdan girer girmez sessizliğiyle sizi sarıp  sarmalıyor. Masanın üzerinde yer alan defterleriyle, harika ambiansıyla "burada  rahat rahat kitabınızı okuyabilir, bilgisayarınızla çalışabilirsiniz." diyor. Gerçekten de  öyle. Bende mekanda kaldığım 1 saatlik süre boyunca kütüphanesinde yer alan  sürreal fotoğrafçı David LaChappelle kitabını inceledim ve keyifle kahvemi  yudumladım. Flat White adlı şahane kahvesini içtim. İçimi tam anlamıyla kahveyi  hissettiriyor. Baristaları Coffe Shop Festival'de bir yarışmada 2. oldu. 

 İstanbul'da gerçekten huzur veren ender mekanlardan biri. Karaköy gibi gürültülü  değil. Kitabınızla, çizim defterinizle, laptopunuzla gidip harika zaman geçireceğiniz  bir mekan. Hiçbirşey götürmesenizde sadece kütüphanesinde bulunan kitaplarıyla  idare edebilirsiniz. 

 Sessizlik içinde bir çalışma yapmak istiyorsanız Mahalo Coffee Shop harika bir  seçim.  Kahvelerin üzerine attıkları imzalarda keyifli, hoş tam instagram'lık.

Adres :
Söğüt Sokak Eski Posta Han 1, Karaköy, Beyoğlu

Facebook Sayfası: https://www.facebook.com/mahalocoffeeshop

Yazar:

Samet Cambaz

samet@istanbulgunlugu.com

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAKIN