Su İçmek İçin Sağlıklı Sebeplerin Var!

Su İçmek İçin Sağlıklı Sebeplerin Var!

1.087 views
0
PAYLAŞ

Su içme alışkanlığına çok fazla sahip değilseniz ,  bugünü bir başlangıç alıp bol bol su içmeye başlamanızı tavsiye ederiz.

 Peki  Su içmek neden bu denli önemli? Daha fazla su tüketmek için neler yapmalıyız?

Su  sağlıklı yaşamın doğal kaynağı. Vücudumuzda taşıyıcı göreve sahip olan su, besin ve oksijen taşır. Böbreklerin toksik maddelerden temizlenmesine yardımcı olur.

su

Bağışıklık sisteminin çalışabilmesi için su gereklidir. Aynı zamanda dinç ve zinde kalmaya yardımcı olur. Daha birçok faydası olan suyu içmek için susamayı beklemeyin.

Yeterli miktarda su içip içmediğinizi test edebilmeniz için küçük bir tüyo,

İdrar renginiz koyu sarı renkli ise yeteri miktarda su içmiyorsunuz demektir. İdrar renginiz koyu sarıdan açık renk ise yeteri miktarda su içtiğiniz anlamına gelir.

Su içmek için susamayı bekleme!

 

 

 

Bahar Yorgunluğu için Neler Yapmalıyız?

Mevsim dönüşlerinde hemen hemen  hepimizin hissettiği birtakım ruhsal ve bedensel yorgunluklar söz konusu olabiliyor. Daha zinde ve enerjik hissetmek ve bahar yorgunluğundan korunmak için neler yapabileceğinizi biliyor musunuz?

Yorgunluğu gidermek için vitamin ve besin destek ürünlerinin alımı büyük bir önem taşıyor.

Sadece bahar aylarında değil, kış aylarında da yeterli miktarda vitamin alınması bahar döneminde hissedilen yorgunlukları azaltarak daha enerjik ve zinde hissetmenize yardımcı olur. Çalışma ortamlarında da enerjinizi doğru kullanmalısınız. Çok soğuk ve çok sıcak ortamlarda vücuda ekstra stres yükleyebilir. Ve son olarak vücudunuzu asla susuz bırakmamalısınız. Metabolizmanızı hızlandırmak ve daha canlı olmak için günde 8-10 bardak su içmelisiniz.

 

İstanbul Günlüğü Editöryal.

 

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAKIN