Soho House istanbul’da!

Soho House istanbul’da!

2.114 views
0
PAYLAŞ

Soho House Istanbul açıldı. Serdar Bilgili’nin girişimleriyle İstanbul Tepebaşı’nda, eski Amerikan Konsolosluğu binasında yerini aldı. Soho House’un içinde fotoğraf çekmek yasak, dolayısıyla kimler bu mekanda takılıyor göremiyoruz. Kimler üye, onları da göremiyoruz. Yıllık 650 euro üyelik ücreti var. Fakat bu mekanı diğer zengin kulüplerinden ayıran özelliği ‘paranızın’ değil ‘yaratıcılığınızın’ konuşması. Bu yüzden ev hanımlarının üyelik taleplerini reddediyorlar. Örneğin çok zengin bir adamın eşi, fakat yaratıcılığını konuşturduğu herhangi bir meşgalesi yok ise üyelik talebi kabul görmüyor. Soho House’un yaratıcısının dediği gibi, “Senaryosunu yazan fakat teslim edeceği biri olmayan bir kişi, Soho House’da bir yapımcıyla tanışsın ve proje hayata geçsin. Fikirler paylaşsın, yaratıcılık konuşsun.” Soho House’un istediği tam olarak bu aslında…

 

sohohouse

 

Amerika’da ilk açıldığı zamanlarda rahatsızlık yaratan bir konu olmuş: ‘Wall Street’çiler, yani borsacılar. Finans dünyasının herhangi bir yaratıcılık barındırmaması ve paralarını konuşturmaya çalışmaları diğer Soho House üyelerini rahatsız etmiş. Soho House yöneticileri toplanmışlar, bir karar vermişler. 400’e yakın Wall Street kodamanının üyeliğini bir çırpıda iptal etmişler. Bu olay üyelik alım prosedürlerini de değiştirmiş. ‘Yaratıcılık’ kıstası getirilmiş. Kim Kardashian bu yüzden reddedilmiş olabilir mi? Bir zamanlar Paris Hilton’un çantasını taşıyan kadınken, Anna Wintour ile yan yana defile izleyen ve Vogue’a kapak olarak şöhretin zirvesine çıkan Kim Kardashian’ın popülerliğinde yaratıcılık ne kadar başrol oynamış olabilir ki? Üyeliği tabii ki reddedilmiş. Reddedilen sadece Kim Kardashian değil. Kobe Bryant da reddedilenler arasında… Amerika’da Soho House’larda bugünlerde tartışılan konu “Britney Spears’ın üyeliği kabul edilecek mi?” Bu konuda üyeler iddiaya girmişler, genel görüş edilmeyeceği yönündeymiş. Peki İstanbul’da üyeleri kim belirliyor? Bu konuda kesin bir bilgi yok, fakat dedikodulara bakılırsa Tansa Mermerci bu üyeleri belirleyen komitenin başında duruyor.

 

Ünlü simaların burayı tercih etmesinin sebebi içeride fotoğraf çekilmenin kesinlikle yasak olması. Arkadaşlarınıza “Haydi gelin selfie çekelim” diyemeyeceğiniz tek mekan. Telefonlar çekmiyor, sadece belli bölgelerde çekiyor. Yemekler ise o kadar yüksek üyelik ücretinden sonra ortalamada bırakılmış.

 

Bakalım Soho House Istanbul ile nasıl dedikodular duyacağız.

 

www.sohohouseistanbul.com

 

Samet Cambaz

samet@istanbulgunlugu.com

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAKIN