instagram’da takip edilesi “Moda” hesapları!

instagram’da takip edilesi “Moda” hesapları!

2.001 views
0
PAYLAŞ

Moda’da metinler değil. Fotoğraf konuşuyor. Moda twitter’da popüler olmadı. Çünkü moda fotoğraf ile konuşuyordu. Twitter kelimelerle hitap eden sektörlere yaradı. instagram moda’yı herkese ulaştırdı. Daha önce gazete ve dergi alanlara ulaşan moda artık instagram sayesinde herkese ulaşır oldu. instagram doğası gereği harika bir pazarlama alanı olduğu için moda içinde harika bir seçenek oldu. Markalar artık koleksiyonlarını instagram’da paylaşmaya başladı! Moda’yı sadece fotoğraflarla, defilerle, tanıtımlarla anlatmayan aynı zamanda yaşadıklarıyla, takıldıkları mekanlar, çevre dolayısıyla aynı zamanda trendler hakkında bilgi veren instagram hesaplarını paylaşmaya başlayalım:

İnstagram/Justinoshea

Bu ünlü bir adam değildi. Londra’nın bir sakiniydi. Bir online alışveriş sitesinin satın almasında çalışan Justin Oshea şık giyimi, gözlükleri ve sakallarıyla oluşturduğu harikulade kombinleriyle Londra modasının dikkatini çekti. Benim Londram adlı bir video ile kitlelere ulaştı. Bugünse artık meşhur biri. Moda dergileri onu sokakta fotoğraflamak için peşinde koşuyor. Mercedes reklamlarında oynuyor ve moda haftalarına özel davet ediliyor. Takip etmeniz sizi moda dünyasına yakınlaştıracak.

instagram/nytimesfashion

Amerika’nın en güçlü gazetelerinden The New York Times’in moda hesabı. nytimesfashion hesabı sokak modası, trendler, defileler ve moda dünyasından son gelişmeleri de uzun metinlerle verebiliyorlar.

instagram/ruyabuyuktetik

Moda Bloggeri ve Akşam gazetesi yazarı. Hesabında trendler, moda haftaları ve sokak modasını paylaşıyor. Kendi kombinasyonlarını da paylaşmaktan keyif alıyor.

instagram/marieclairetr

Bir kadın dergisi olan Marie Claire’nin türkçe edisyonunun instagram hesabı. Modanın her halini, trendlerini paylaşıyorlar.

instagram/wsjmag

Günde 3 milyon satan Wall Street Journal gazetesinin “Magazin” ekinin instagram hesabı. Magazin dediğine bakmayın. Ucuz magazin değil. Modayı da popüler kültürün içine katarak haberler veriyorlar.

instagram/elleturkiye

Elle dergisinin instagram hesabı. Sık sık moda dünyasından son gelişmeler, defileler, trendleri paylaşıyorlar. Takip edilesi bir hesap.

instagram/karliekloss

Diğer mankenlerden farkı ne? Bugünlerin en popüler mankeni. Geçenlerde okulunu bitirebilmek için Victoria Secret defilelerine çıkmayacağını açıkladı. Hesabında bir keresinde Wall Street Journal, Vanity Fair ve The Economist dergisinin aynı sepette olduğu bir fotoğraf yayınladı ve postunda bu konu epey tartışıldı. Zira bir manken WSJ ve The Economist okuyordu. Post’a onbinlerce yorum yapıldı. Karlie Kloss geçenlerde Tom Ford’un defilesine çıktı. Sergilediği elbiselerin fotoğraflarını yayınlıyor. Haliyle en popüler manken olunca en üst seviye markaların defilesinden fotoğraflar paylaşıyor ve bu da modanın son halini göstermiş oluyor. Bugünlerde Paris Moda Haftasında.

instagram/voguemagazine

Anlatmaya gerek yok. Dünyanın en çok satan moda dergisinin instagram hesabı.

instagram/tomford

Tom-Ford-Cruise-2015-002

Gucci’yi sıfırdan 1 milyar dolar kâr eden şirkete dönüştüren ve fetiş marka haline getiren sonra da kendi yolunda ilerlemeye devam eden modacı Tom Ford’un instagram hesabı. Bu hesabı ayrıcalıklı kılan ise koleksiyonlarının tanıttığı fotoğrafların ürünleri bir fetiş haline getirmesi, seks satar kuralının dik alâsını sergilemesi.

instagram/derekblasberg

Amerika Vogue’in yazarlarından biri. Kendisi çok sosyal. Paylaştığı fotoğraflarla amerika sosyetesinin trendlerini ve modasını görebiliyorsunuz.

instagram/harry_brant  instagram/petermbrant

New York’un en popüler kardeşleri. İkiside 18 yaşında. Giyim tarzlarıyla ikona dönüştüler. 90’lı yılların en popüler mankenlerinden Stephanie Seymour’un çocukları. New York’un jet set’inden. Giyim tarzları ve Moda dünyasında etkin oluşlarıyla dikkat çekiyorlar.

instagram/ecesukan

Eski manken/Bugünün trendsetter ve moda yazarı. Hürriyet’te moda yazıyor. Alışılagelmiş moda yazılarından farklı yazılarıda var. instagram hesabında ise gittiği moda haftalarından, defilelerden ve kulislerden son gelişmeleri paylaşıyor. Kendi kombinasyonlarını da paylaşıyor.

 

 

Samet Cambaz

samet@istanbulgunlugu.com

twitter/sametcz

instagram/sametcz

 

 

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAKIN