Karaköy’de bir The Great Gatsby mekanı: Louis

Karaköy’de bir The Great Gatsby mekanı: Louis

2.105 views
0
PAYLAŞ

The Great Gatsby filminde Tom’un eşinin kendisini Jay Gatsby ile aldattığını anladığı sahneyi göz önünüze getirin. Herkes şık, daha da dikkat çekeni dekorun şıklığı. Kırmızı duvar kağıtları, koltuk ve dolaplardaki koyu kahverengi ton. Bu sahneyi gözönüne getirin. İşte bu sahnenin dekoru aynen Karaköy Louis’te var. Gerçekten de tarihi semte yakışan tarihi ile yeni modern tarzı birleştiren bir dekorasyon olmuş. Müşteriler kendilerini özel hissedebilirler. Mekan Kılıç Ali Paşa Hamamının hemen yanında yer alıyor. Mekan Melda Tuna’ya ait. Melda Tuna ise 38. yaşını kutlayan Etiler Şamdan’ın sahibi Mehmet Tuna’nın kızı. Babasının başarısını örnek alan Melda Tuna bu özelliğini Karaköy Louis’te devam ettiriyor.

louis1

Karaköy Louis’e nasıl insanlar gidiyor? Şık giyimli beyefendiler, turistler ve tabii ki şık gençler. Fiyatları Karaköy ortalamasında. Şıklığa ve ambiansa göre fiyatlar gayet uygun. Dana incik kebabı şahane olmuş. Soslarıyla beraber damakta şahane bir iz bırakıyor. Tapaslardan da “Çerkez Ördek”i çok beğendim.

louis2

Karaköy Louis’de canlı müzikler de oluyormuş. Hiç canlı müzik gecesine denk gelmedim. O mekanda canlı müzik deneyimi o ambiansda eminim değişik bir hava veriyordur. Bir gün denemeyi planlıyorum. Ayrıca akşamüstü gidilecek en iyi mekanlardan biri olma özelliğini bence hakediyor.

 

http://www.louisbistro.com/

Adres/Telefon:

Louis Bistro & RestaurantKemankeş Mh. Necati Bey Cd.
Gece Kuşu Sk. No:6
Karaköy / İstanbul

+90 (212) 243 27 33

 

Samet Cambaz

samet@istanbulgunlugu.com

twitter/samet_c

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAKIN