İstanbul Gecelerinden kısa kısa…

İstanbul Gecelerinden kısa kısa…

2.455 views
0
PAYLAŞ

İstanbul sanki halen kış sezonuna girmemiş gibi… Lucca yenileniyor. Zorlu’da italyan fırtınası esiyor. Fakat onun dışında bir yenilenme vs yok…Mekanlar halen yazlık kısmıyla açık. Akbank Caz Festivali başlıyor. Onun başlayışı ile birlikte İstanbul sanırım kış sezonuna girecek.

Fakat İstanbul’da hiç mi güzel olay yok. Var. İşte onlardan bahsedelim…

 

Ekim ayının sonunda Topağacı’nda açılacak bir konsept restorant ve cafe. Adı da:UNION 22. Ve tam anlamıyla, bir taşla üç-beş kuş vurmak için mükemmel bir mekan. Sadece ilginç yemek menüsü, patlıcanlı kokteylleri, Petra’dan leziz kahvesi ve dekorasyonuyla değil, içerisinde sergilenecek sanat eserleri, ve Nice Things For Nice Boys’un limitli üretim kıyafet ve aksesuarlarla döşeyeceği, konsept mağazasıyla, bu senenin en iddialı mekanı olmaya aday.

union22


Kurucuları Ekin Ergök ve Orhan Aşıcıoğlu, lise yıllarından beri arkadaşlar. Ve yıllardır birlikte bir mekan açmanın hayalini kuruyorlardı. Sonunda gerçekleşen bu hayalin ismini birliktelik, birleşme ve kavuşma anlamına gelen “Union” koydular. 22 ise ikisinin de şanslı rakamı. Ayrıca 22’nin numerolojideki en güçlü rakam ve baş mimar olduğunu söylüyorlar.

 

İkinci güzel olay da “Tektekçi Beyoğlu’daki DJ Elçin Özsoy geceleri”

İstanbul’da pek hareketlilik yok dediğim gibi… Eylül ayının ortalarında başlardı geceler. Hala başlamamış görünen sezonda güzel etkinliklerde olmuyor değil. İstanbul gece hayatına bir hareket katan etkinlik: Tektekçi’deki dj Elçin Özsoy geceleri. Tektekçi konsept itibariyle shot satan ve shot iç ve başka mekanlarda devam et gibi duran ama asla mekanı terkettirmeyen bir mekan. İşte bu mekanda bugünlerin en güzel yanlarından biri Elçin Özsoy’un çaldığı geceler.

elcinli

Elçin Özsoy funky, disco, trap ve pop çalıyor ve tabii ki dans ettiriyor. Bir dj en sıradan bir parçayı dahi hareketlendirmeli, dans ettirmeli.  Elçin Özsoy bunu yapıyor. Tektekçi’yi dolduruyor. Elçin Özsoy 30 Ekim’de Tektekçi Beyoğlu’da tekrar çalıyor. Kaçırmayın. Gidin dans edin. Eğleneceksiniz.

 

Samet Cambaz

samet@istanbulgunlugu.com

Twitter: @samet_c

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAKIN