Bodrum’da Tango’s zamanı

Bodrum’da Tango’s zamanı

2.256 views
0
PAYLAŞ

Ankara Devlet Opera ve Balesi tarafından sahneye konulan Tango’s, 12. Uluslararası Bodrum Bale Festivali kapsamında sanatseverlerin karşısına çıktı. Dansları ve müzikleriyle görsel bir şölen sunan eser, izleyiciler tarafından ayakta alkışlandı.

Tango's 4

Bu yıl 12.si gerçekleştirilen Uluslararası Bodrum Bale Festivali üç ayrı baleyi, üç ayrı koreografiyle sundu bu kez izleyenlere.
İlk perdede Tango deyince ilk akla gelen, Astor Piazzolla’nın müziği Hans Van Manen’in koreografisiyle 5 TANGO’S izleyicilere sunuldu. Sanatçılar siyah ve kırmızı ile çoşkuyu, esintiyi sahneden izleyiciye, bir dalgadan diğer bir dalgaya, bir duygudan başka bir duyguya geçirdiler.

İkinci perdede Ravel’in ünlü müziği “BOLERO” Uğur Seyrek’in koreografisi ile sahneye taşındı. 17 yıl aradan sonra aynı eseri yeniden, bu kez farklı duygular ve esintilerle sahneye koyan Uğur Seyrek, Güney Amerika’nın rüzgarını Akdeniz’de İspanyol rüzgarı ile buluşturup tatlı bir esinti ile baleseverlere ulaştırdı…

Üçüncü perdedeyse orijinal Flamenko dansından çıkarılan duruş ve adımlarla Simon Rogers ve Paco de Lucia’nın müzikleri ‘ENTRE DOS AGUAS’ adlı eserle sunuldu. İki suyun arasında anlamına gelen eser Akdeniz ruhunu sahneye yansıtırken, izleyiciler de Robert North’un koreografisiyle tanışma fırsatı buldu.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAKIN