Ruh halimiz dengesiz

Ruh halimiz dengesiz

1.276 views
0
PAYLAŞ

Deezer’ın 2014 yılı ilk 6 aylık verilerinegöre, yılın ilk yarısında yerli sanatçılardan Sıla, yabancı sanatçılardan da David Guetta en fazla dinlenen isimler oldu.

Deezer Logo

Dünyada 180’den fazla ülkede 30 milyon şarkıya kesintisiz erişim imkanı veren Deezer’da 2014 yılının ilk 6 ayına damgasını vuran isim “Vaziyetler” şarkısıyla Sıla oldu.
Deezer Türkiye’nin istatistiklerine göre en çok müzik dinleyen 5 il İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya ve Bursa’da olarak sıralanırken yılın ilk yarısında en çok dinlenen 3 isim; Sıla, David Guetta ve Oğuzhan Koç oldu.
Sıla, 2013’te En fazla Dinlenen Hande Yener’i Açık Ara Solladı
Yerlilerde sanatçılar arasında Sıla’yı 3. sırada Oğuzhan Koç, 4. sırada Selçuk Balcı, 5. sırada Hande Yener, 8. sırada Mehmet Erdem takip etti.
Miley Cyrus, Türkiye Top 10’da En Sona Yerleşebildi
Dünya çapında on beş milyon albüm satışı ile dans müziğinin 1 numaralı ismi olan ve Türkiye’de her yıl verdiği konserleri ile yaz aylarına damgasını vuran Fransız DJ David Guetta, yılın ilk 6 ayına damgasını vuran yabancı sanatçı olarak öne çıktı.
Guetta’yı %74 gibi büyük bir oranla erkek dinleyiciler bu tahta oturturken , ünlü DJ’i 6. sırada buğulu sesi ve güzelliği ile dillere destan Lana Del Rey,
7. sırada Rihanna ve 10. sırada “Wrecking Ball” ile geçen yılın birincisi olan Miley Cyrus takip etti.
Deezer Türkiye’de 2014 yılı Ocak-Haziran döneminde en çok dinlenen 10 sanatçı sırasıyla
1. SILA
2. DAVID GUETTA
3. OĞUZHAN KOÇ
4. SELÇUK BALCI
5. HANDE YENER
6. LANA DEL REY
7. RIHANNA
8. MEHMET ERDEM
9. INDILA
10. MILEY CYRUS
oldu.
18’likler Oğuzhan Koç, 50’likler Mehmet Erdem Dinledi
Deezer Türkiye dinleyicilerinin %58.4’ü müziklerini mobilden, %41.6’sı ise internetten dinlemeyi tercih ederken;
Sıla “Vaziyetler” şarkısıyla; 18-24, 25-34 ve 35-49 yaş kategorilerinde en fazla dinlenen sanatçı olarak liderliğe oturdu. Sıla’yı bu liderliğe taşıyan dinleyicilerin %54’ünü erkek, %46’sını kadın dinleyiciler oluşturdu.
 18 yaş altında en çok dinlenen sanatçı “Ayy (Ben Hala Rüyada)” parçasıyla Oğuzhan Koç olurken, onu “The Monster” ile Eminem, “Dark Horse” ile Katy Perry takip etti
 18-24 yaş kategorisinde en çok dinlenen sanatçı “Vaziyetler” parçasıyla yine Sıla olurken, onu “Ayy (Ben Hala Rüyada)” ile Oğuzhan Koç takip etti. 3. sırada “Yabancı” ile yine Sıla yer aldı.
 25-34 yaş kategorisinde ilk iki sırayı yine Sıla parçaları olan “Vaziyetler” ve “Yabancı” paylaşırken, 3. sırada “Derniere Danse” parçası ile Indila yer aldı.
 35-49 yaş kategorisinde ilk sırayı yine “Vaziyetler parçasıyla Sıla alırken, onu “Acıyı Sevmek Olur Mu?” ile Mehmet Erdem ve “Derniere Danse” parçası ile Indila takip etti
 50 yaş üstü kategorisinde en çok dinlenen sanatçı “Acıyı Sevmek Olur Mu?” ile Mehmet Erdem olurken, Mehmet Erdem’i “Vaziyetler” ve “Yabancı” şarkılarıyla Sıla takip etti

-*-
Resmi İnternet Sitesi :www.deezer.com
Deezer Facebook Sayfası : https://www.facebook.com/deezer
Deezer Twitter : https://twitter.com/Deezer
Deezer Türkiye Twitter : https://twitter.com/DeezerTurkiye
adreslerinden takip edebilirsiniz.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAKIN