Picasso’yu ziyaret için son haftalar

Picasso’yu ziyaret için son haftalar

718 views
0
PAYLAŞ

CerModern’de 6 Mayıs’ta açılan Picasso Doğduğu Evden Gravürler ve Seramikler başlıklı sergiyi görmek için son haftalar. Picasso’nun doğduğu evden ve Málaga’daki Museo Casa Natal Koleksiyonu’ndan seçilen 56 gravür, 8 seramik ve çocukluk dönemine ait özel eşyaları bulunan bugüne dek binlerce kişinin gezdiği sergi 20 Temmuz tarihine kadar ziyarete açık olacaktır.

1404133731_picasso

Küratörlüğünü Mario Virgilio M. Arroyo tarafından yapılan ve Picasso Vakfı ve Picasso Evi Müzesi işbirliğinde yapılan sanatçının çocukluk döneminden patik, gömlek gibi kişisel eşyalarının da yer aldığı sergi Picasso’nun sanatçı kimliğinden önce Malagalı sıradan bir çocuk olduğunun vurgusu öne çıkmaktadır. Sergide, Picasso’nun hayranı olduğu antik çağ temalarından kadın figürüne kadar birçok konu yer almaktadır. Sergi farklı tema ve teknikler göz önünde bulundurularak 4 ana bölümden oluşmaktadır; iki yeni bakış, aile meseleleri, sarsıcı güzellik, şövalyenin yola çıkışı.
Sergi, ana sponsorluğunu Pet Holding’in üstlendiği Pablo Picasso’nun doğduğu evden, Málaga’daki Museo Casa Natal Koleksiyonu’ndan seçilen gravür, seramik ve kişisel eşyalarından oluşuyor. “Picasso: Doğduğu Evden Gravürler ve Seramikler” sergisi Ankara’da ilk kez Cermodern’de sergilenmektedir. Açıldığı günden itibaren Ankaralı sanatseverlerin yoğun ilgi gösterdiği serginin son haftalarına özel hafta içi her gün saat 15.00’da hafta sonu 13.00, 15.00 ve 17.00 saatlerinde sergi rehber eşliğinde gezilebilecektir.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAKIN