KAYAK.com.tr’den ‘dört dörtlük’ vizesiz seyahat rehberi

KAYAK.com.tr’den ‘dört dörtlük’ vizesiz seyahat rehberi

1.401 views
0
PAYLAŞ

Türk vatandaşlarının vizesiz seyahat edebilecekleri ülke sayısı 70’ı geçince, akıllı seyahat sitesi KAYAK.com.tr dayanamadı ve dört kıtadan dört ülkeyi kapsayan bir vizesiz seyahat rehberi hazırladı.

Vizesiz seyahat edilebilecek ülkeler arasına, haziran ayı itibariyle Belarus ve Moldova da eklendi. Böylece Türk vatandaşlarından vize istemeyen ülke sayısı – üçü henüz yeni vize uygulamasının yürürlüğe girmesini bekliyor – 72’ye yükseldi.
Biliyorsunuz, tatile çıkmak ne kadar eğlenceliyse, öncesinde vize başvurusu yapmak da bir o kadar sıkıcı. Özellikle de bu kavurucu yaz sıcağında vize işlemleriyle uğraşmak tam bir işkence! İşte bu yüzden akıllı seyahat sitesi KAYAK.com.tr ‘dört dörtlük’ bir vizesiz seyahat rehberi hazırladı: Dört kıtada, Avrupa, Asya, Afrika ve Amerika’da dört farklı cazibe merkezi!

Avrupa – Makedonya:
Hem tarihi hem yepyeni; Güney Avrupa’nın kalbindeki Makedonya kesinlikle gidilmeye değer bir ülke. İster Mustafa Paşa Camisi gibi Osmanlı eserlerini görebilir, ister ünlü Saat Kulesi’ni Su Kemeri’ni veya şehre yarım saat uzaklıktaki Matka Kanyonu’nu ziyaret edebilirsiniz. Niyetiniz ışıltılı Üsküp gecelerine akmaksa, acele etmenize gerek yok, kulüpler sabaha kadar açık! “Yok ben tatilde dinlenmek isterim” diyorsanız, ülkenin güneyindeki Arnavutluk sınırında yer alan Avrupa’nın en derin gölü Ohrid harika manzarasıyla size bekliyor.
Üsküp biletinizi 551 TL’den* başlayan fiyatlarla birkaç tıkla KAYAK.com.tr’den alabilirsiniz!

Asya – Güney Kore:
Çokuluslu teknoloji devlerinin, video oyunların ve inovasyonun anavatanı… Evet, her yıl 12 milyondan fazla turist ağırlayan Güney Kore’den bahsediyoruz. Online oyun turnuvaları için özel olarak inşa edilen, dünyanın ilk e-spor stadyumu mutlaka görmelisiniz. Ama başkent Seul çok daha fazlasını sunuyor! 1300’lü yıllardan bu yana ayakta kalan, Kore’nin meşhur yapılarından Gyeongbok Sarayı sizi büyülemeye hazır. ‘Einstein’in kopyası’ insansı robot Albert HUBO ile tanışmak isterseniz, yine doğru yerdesiniz. Seul’e kadar gelmişken, PSY’ın aynı adlı şarkısıyla ünlenen Gangnam semtine de uğrayın, lüks alışverişin, restoranların, özgün kafelerin ve eğlencenin tadını çıkarın.
Seul biletinizi 1.261 TL’den* başlayan fiyatlarla birkaç tıkla ile KAYAK.com.tr‘den alabilirsiniz!

Afrika – Fas:
Medeniyetlerin beşiği, kültürlerin kesişme noktası, sonsuz kumsalları, benzersiz manzaralarıyla macera dolu bir tatil vadeden diyar… Fas, doğa harikaları, renkli kültürü ve ilginç gelenekleriyle pek çok Afrika ülkesinden fazlasını sunuyor. Afrika’nın, yüzünü Atlantik Okyanusu’na çevirmiş ülkesi Fas’ yılda 10 milyondan fazla turiste ev sahipliği yapıyor. İster otantik Marakeş’i, ister efsanevi Kazablanka’yı ziyaret edin ama Berberi ve Akdeniz etkisinin görüldüğü Fas mutfağının ağız sulandıran lezzetlerini tatmadan zinhar dönmeyin!
Fas biletinizi 764 TL’den* başlayan fiyatlarla birkaç tıkla KAYAK.com.tr’den alabilirsiniz!

Amerika – Arjantin:
Herkes Dünya Kupası için Brezilya’ya akın ederken, KAYAK’ın1 yaptığı araştırmaya göre komşu ülkelere uçuşlar yaklaşık yüzde 20 oranında ucuzladı! En az Brezilya kadar cıvıl cıvıl Arjantin sadece sonsuz kumsallarıyla değil; sanatı, dansları ve futboluyla da ziyaretçiler için bir çekim merkezi. Klasik tangoya getirdiği caz ve klasik müzik tınılarıyla Tango Nuevo’yu yaratan Astor Piazzola’nın ve elbette top sürmenin, sağ kanadın şahı Maradona’nın vatanı Arjantin… ’Güney Amerika’nın Paris’i’ başkent Buenos Aires muhteşem mimarisi, leziz yemekleri, şık mağazaları ve efsanevi gece hayatıyla öne çıkıyor. Eğer “Ben deniz, kum ve güneşten vazgeçmem!” diye tutturanlardansanız, Buenos Aires’e birkaç saat mesafedeki, ülkenin en büyük ikinci kenti Mar del Plata’yı es geçmeyin deriz!
Arjantin biletinizi 2.448 TL’den* başlayan fiyatlarla birkaç tıkla ile KAYAK.com.tr’den alabilirsiniz!

KAYAK Hakkında
Teknoloji şirketi KAYAK, online seyahat deneyimini kusursuz hale getirmeyi hedefliyor. KAYAK’ın 31 ülkede ve 14 dilde hizmet veren web sayfası ve mobil uygulaması, tek bir aramayla yüzlerce seyahat sitesinin sağladığı sonuçları karşılaştırma imkanı sunuyor. Her yıl seyahatle ilgili 1 milyardan fazla sorgulamanın yapıldığı KAYAK’ın ücretsiz mobil uygulaması, bu güne kadar 35 milyondan fazla kişi tarafından indirildi. KAYAK, bağımsız yönetime sahip bir The Priceline Group iştirakidir.
www.kayak.com.tr
[1] 22 Nisan 2013 ila 22 Nisan 2014 tarihleri arasında KAYAK üzerinde yapılan 1-31 Temmuz 2014 tarih aralığındaki seyahatleri kapsayan araştırma üzerinden değerlendirilmiştir.
* KAYAK.com.tr üzerinde 26 Haziran 2014 tarihinde yapılan, İstanbul çıkışlı belirtilen destinasyonlar için 1 Temmuz 2014 tarihli uçuş fiyat bilgilerini içerir.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAKIN