Nişantaşı’nda takdir edilesi mekan: Frankie

Nişantaşı’nda takdir edilesi mekan: Frankie

3.127 views
0
PAYLAŞ

İstanbul’da lüks teras bar eksik. Hiçbir rezidans ve gökdelen terası restaurant/bar olacak şekilde tasarlanmıyor. Bir kaç örnek dışında yok. Sofa otel’in üstü boş bir terastı. Yaz aylarında çeşitli markalar partiler düzenliyordu. Manzarası harikulade bir yerdi. Bu partilerden birinde iken “burası şahane bir mekan olur” demiştim. 2 yıl sonra Frankie oldu.

frankie

 

İstanbul’daki mekanların işgüzarlığı şu: Mekanın en güzel manzarayı gören tarafı daha çok para harcayacak bir sınıfa ayırmak. Yani yemek yenecek tarafa ayırmak. İstanbul’da teras mekanların yaptığı eylem budur. Frankie bunu yapmamış. Boğaz’ı gören tarafı bar kısmına ayırmış. Böylece elinize şarap kadehini alıp manzara seyretmeye geçebilirsiniz. Mekanın içi olabildiğince “sosyetik” zaten konum gereği bunu hakediyor. Aynı binada İzzet Çapa mekanlar açıyordu. O binadaki açığı Frankie kapatmış. Tasarım itibariyle çok lüks. Hatta personelin davranışları ve lavabolar dahi “tamamdır bir sosyete mekanındayız.” dedirtiyor. Zira Tuvaletlerde evet peçete de var. Fakat en göze çarpan detayı lavabo kenarında bulunan sepetin içindeki bezler. Bu bezler ile ellerinizi kurulayıp yerde bulunan sepete bırakıyorsunuz. Şahane detay.

frankie2

Müziklere gelince. Haftanın dört gecesi farklı isimlerle canlı müzik dinleyebilirsiniz. Yalnız baştan uyaralım. Bu canlı müzikleri dinlemek 40 tl. 22’den sonra girerseniz veya 22’den daha geçe durursanız 40 tl hesabınıza yazılıyor. Bunun adı da “Müzik parası” Onun dışındaki fiyatları da tuzlu.

Mekana nasıl gidelim? Göz zevkini bozmamak için mutlaka şık giyinin.

 

İletişim:

web: www.frankieistanbul.com

İstanbul
Teşvikiye Caddesi 41-41/A K.8 Nişantaşı
İstanbul
34367

Telefon: +90 212 230 66 6

 

 

 

Mekan Editörü:

Samet Cambaz
twitter: @samet_c

Öğlen 12.00’den gece 02.00’ye kadar

 

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAKIN