İstanbul’da CRR Gitar Günleri ile gitar şöleni

İstanbul’da CRR Gitar Günleri ile gitar şöleni

924 views
0
PAYLAŞ

 

Şimdiye kadar Paco De Lucia ve Al Di Meola gibi birçok dev gitaristi ağırlayan Cemal Reşit Rey’de bu kez 21 Mayıs’ta Gitar Günleri başlıyor. CRR üst üste 3 gün sürecek festivalde bir yandan jüri üyeleri arasında efsanevi İspanyol gitaristlerden Marco Socias’ın da yer alacağı, Klasik Gitar yarışması ile renkli bir müzik heyecanını sahneye taşıyor bir yandan da gitarist David Russell gibi dünyaca ünlü isimleri konuk ediyor.

 

21 Mayıs akşamı fuaye konseri ile Latin gitar müziğinin en büyük isimlerinden olan ve İstanbul’da yaşayan Ricardo Moyano ağırlanırken, Uluslararası Morelia festivalinin de kurucusu olan Meksikalı ünlü gitarist Raul Olmos, aynı akşam saat 20.00’de sahneyi Ahmet Kanneci ile paylaşıyor.

CRR’de 22 Mayıs akşamı Marco Socias gibi ustalarla çalışan Soner Egesel saat 18.00’de sahne alırken, aynı akşam saat 20.00’de, festivalin klasik müzik alanındaki dev isimlerinden biri olarak Grammy ödüllü ünlü gitarist David Russell konseri gerçekleşiyor. Festivalin galasında ise 23 Mayıs akşamı CRR Senfoni Orkestrası nefis bir “Rodrigo Akşamı” ile imzasını atmaya hazırlanıyor.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAKIN