Selçuk Alagöz şarkılarıyla İBB Cemal Reşit Rey’de

Selçuk Alagöz şarkılarıyla İBB Cemal Reşit Rey’de

1.089 views
0
PAYLAŞ

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Kültür Müdürlüğü, Türk PopMüziği’nin duayenlerinden Selçuk Alagöz’ün 50. sanat yılında özel bir konser gerçekleştirilecek.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Kültür Müdürlüğü, Türk kültürüne ve müziğine emek veren sanatçılarımızı hatırlamaya devam ediyor. İBB Kültür Müdürlüğü, Türk Pop Müziği’nin duayenlerinden Selçuk Alagöz’ün 50. sanat yılını özel bir etkinlikle kutluyor.

Selçuk Alagöz’ün İBB Kent Orkestrası ile birlikte unutulmaz eserlerini seslendireceği konser, 22 Nisan Salı günü saat 20.00’de İBB Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda (CRR) gerçekleştirilecek. Tarık Pabuççuoğlu’nun sunuculuğunu yapacağı gece, sanatçının müzik yaşantısından izler taşıyan bir belgesel gösterimi ile başlayacak.

İBB Kent Orkestrası eşliğinde sahne alacak olan Selçuk Alagöz’e, Rana Alagöz başta olmak üzere Alagöz Ailesi ve konsere katılan sanatçı dostları eşlik edecek. Alagöz’ü yarım asırlık müzik hayatında yorumladığı dünya şarkıları ve bestelerinden oluşan repertuvarıyla izleyeceğiz.

Konserde sanatçının kendisine ait olan ‘Altın Mikrofon Yarışma Şarkıları’, ‘Yılın Bestesi’ seçilmiş eserleri, ‘Altın Güvercin Yarışması’ birincisi olan besteleri ile ‘Altın Plak’ almış şarkıları art arda söylenecek. Selçuk Alagöz’ün ağırlıklı olarak sahne alacağı ve uluslararası potpori de sunacağı konser, misafir sanatçı dostlarıyla birlikte Türk Popüler Müziği’nin ölmeyen şarkılarını seslendirmesi ile son bulacak.

Selçuk Alagöz’ün 50. sanat yılı anısına hazırlanan “Deniz Gözlerin” adlı albüm katılımcılara ücretsiz olarak dağıtılacak.

Ödüllerle geçmiş bir yarım asır

1964 yılında Erol Büyükburç orkestrasında profesyonel müziğe başlayan Selçuk Alagöz, aynı yıl kendi orkestrasını kurdu ve Altın Mikrofon yarışması ile popüler oldu. Kardeşi Ali ve Rana Alagöz ile birlikte en çok Anadolu turnesi yapmış olan müzik gruplarından biri olan Alagözler, ‘Her Şey Bitmiştir Artık’, ‘Edremit Van’a Bakar’, ‘Deliyim Seviyorum’, ‘Malabadi Köprüsü’ şarkıları ile Altın Plak ödülleri kazandı. Repertuvarındaki 73 ülkenin popüler şarkıları ile dünyanın dört bir yanında ülkemizi temsil ederek, uluslararası festivallerde derece aldılar.

 

 

 

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAKIN