Sarar, yazları serin kışları ılık tutan Cool Wool Koleksiyonu tanıttı

Sarar, yazları serin kışları ılık tutan Cool Wool Koleksiyonu tanıttı

2.172 views
0
PAYLAŞ

Şehirli erkeklerin vazgeçilmez markası Sarar, Merinos yününün kullanım alanını geliştirmeyi amaçlayan The Woolmark Company ile işbirliğine giderek, şık ve inovatif bir koleksiyon olan Cool Wool koleksiyonunu “İntikam” dizisindeki stili ile beğeni toplayan ünlü oyuncu Engin HEPİLERİ ile tanıttı.

SARAR-COOL WOOL (24)

Yünün sadece sonbahar kış mevsimlerinde kullanıldığına dair ön yargıyı yıkan Sarar Cool Wool Koleksiyonu, yazları serin, kışları ılık tutan yapısıyla şıklığına, sağlığına ve rahatına düşkün erkeklerin yeni gözdesi olmaya aday görünüyor. Merinos yünü, vücut sıcaklığını doğal bir klima sistemi gibi etkin olarak düzenleyecek şekilde, nemi vücuttan uzağa yönlendirip, lifleri arasında hapsetme yeteneğini taşıyor. Merinos yününün en hafif, moda dostu kumaşlara dönüştürülmüş hali Cool Wool, nefes alma, esneklik, sıcaklığı dengeleme, doğallık ve koku emiciliği özellikleri ile de rahatlığı ön plana çıkarıyor.

Cool Wool koleksiyonunda yer alan giysiler Merinos liflerinin mükemmel elastikiyeti sayesinde, düşük kaliteli ya da sentetik liflerden imal edilmiş giysilere kıyasla şekillerini daha iyi muhafaza ediyor ve “yeni gibi görünümlerini” daha uzun süre koruyarak hem prestij hem de şıklık kazandırıyor.

SARAR-COOL WOOL (32)

The Woolmark Company, SARAR’ın da aralarında bulunduğu dünyanın önde gelen markalarının, tasarımcı ve modacılarının kullandığı dünyanın bilinen en ince, yumuşak ve beyaz yünü olan Avustralya Merinos yününü temsil ediyor. Cool Wool kumaşlarının ana maddesi olan Merinos yünü birçok özelliğinin yanında özellikle hafifliği ile ön plana çıkıyor. Hafif Merinos yün kumaşlardan üretilen giysiler ilkbahar ve yaz aylarında hiç bir başka doğal ya da elyafın başaramadığı kadar serin tutuyorlar.

The Woolmark Company hakkında:

1964 yılında oluşturulmuş olan Woolmark dünyanın en çok bilinen tekstil lifi markasıdır.

Woolmark markası, 27.000’i aşkın Merinos yün yetiştiricisinin sahip bulunduğu kar amaçsız bir şirket olan Australian Wool Innovation’a (AWI) aittir. AWI’nin vizyonu dünyaya en iyi doğal lifli temin eden enerjik, istikrarlı ve karlı bir Merinos yün sanayisi için önemli bir katkı sahibi olmaktır.   Şirket, merinos yünü yetiştiricilerden perakende satıcılara kadar uzanan küresel tedarik zinciri vasıtasıyla çalışmaktadır.

Şirketin misyonu Avustralya Merinos yün sanayisinin karlılık, uluslararası rekabet gücü ve sürdürülebilirliğini geliştirip, Avustralya yününe olan talebi ve bunun pazara erişimini arttırmaktır.

Merinos yünü, tekstil sektörüne istikrar, dayanıklılık, yumuşaklık ve lüks getirmektedir. Lif uzun zamandır tasarımcıların favorisi olmuştur, ancak ‘kullan-at’ modası çağında doğan genç tüketiciler, lifin doğal faydaları hakkında pek az şey bilmektedir. Yün yüzde 100 doğal, biyolojik olarak çözünebilir ve yenilenebilir bir liftir.

Koyun yaşamını ot, su ve güneş ile idame ettirmektedir. Yün, insan yapımı olmayan, yetiştirilen bir liftir.  Koyun, yünü yenilenebilir bir lif kaynağı haline getirecek şekilde, her yıl yeni bir post üretir.

www.merino.com

Sarar Hakkında; 

Bugün göz alıcı tasarımlara imza atan Sarar, moda dünyasına 1944 yılında Abdurrahman Sarar’ın Eskişehir’de kurduğu küçük bir tekstil atölyesi ile merhaba dedi. 13 metrekarelik bu atölyede üretilen eşsiz tasarımların özgün ruhu, Sarar’ı bugün 120.000 metrekarelik alana kurulu modern üç fabrikası ve 235.000 metrekarelik alana kurulu Ev Tekstili ve Gömlek Fabrikası ile bir dünya devi yapmıştır. Sarar aynı zamanda İstanbul Bomonti’deki Sarar Kadın Hazır Giyim İşletmesi ile üretim gücünü her geçen gün artırmaktadır.

 

Erkek giyimde olduğu kadar kadın giyim, ev tekstili ve aksesuar alanlarında da oldukça özel tasarımlar yaratan Sarar, başarısını sadece yurt içi ile sınırlı tutmamış ve yurt dışına açılmıştır. Sarar’ın bugün dünya üzerinde 50 den fazla ülkede mağazası ve Amerika ile Avrupa’da merkez ofisleri bulunmaktadır.

Milyonlarca modaseveri, özgün tasarımlar ile buluşturan Türk moda devi Sarar; mükemmeli yaratmak için çıktığı moda yolculuğuna, ilk günkü özenli işçiliği ve zarafetin kaliteyle buluştuğu eşsiz koleksiyonları ile devam etmektedir.

 

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAKIN