Salomanje

Salomanje

1.759 views
0
PAYLAŞ

Kim ne derse desin Atiye Sokak’ın bu emektarını herkes o sıralarda beyaz türk saflarına yeni katılmış Ahmet Hakan ile bugünlerde beyaz türk saflarını terketmiş olan Haşmet Babaoğlu’nun kavgasıyla tanıdı. Yumruklaşmaya varan kavgadan sonra imajı bozulan Salomanje coolluğuyla imajını kurtarmış ve yeniden İstanbul’luların gözbebeği olmuştu.

Amerikan filmlerinde gördüğümüz New York’lu şık kadınların iş çıkışında buluşup dedikodu yapmaya gittikleri şık mekanlar vardır ya işte o sahneye ve mekan tarifine tam uyan bir mekan salomanje…

Salomanje elitistlik taslamıyor. Kendilerini herkesin evinde hissettiği, rahat hissettiği bir mekan olarak tanımlıyorlar. Öyle gerçekten de personelin tam uygun davranışları, öğle yemekleri, geniş kanepeler vs… Kanepeden söz etmişken gerçekten şehirde yaşadığınızı hissettiren detaylardan biri bence Salomanje’nin bu kısmıdır. Mekanın sonunda büyük bir sehpa ve bir kanepe var. Yanda ise şömine. Hem evinizde hissettiriyor. Hem de Akşam iş çıkışı sohbete geldiğinizi, rahat olduğunuzu hissettiriyor.  Öğlen yemekleri ise bildiğimiz annelerimizin yaptıkları ev yemekleri. Lokasyon itibariyle iş hayatının öğle yemeği yiyeceği yer olarak iyi bir seçim olmayan( Hangi insan levent’ten nişantaşı’na öğle yemeğine gider ki? Salomanje bunu bildiğinden yapıyorsa gerçekten şehir mekanı olmuş demektir.)Nişantaşı’nda bir açığı kapatmış. Çünkü nişantaşında ev yemekleri yiyebileceğiniz bir mekan neredeyse yok. Salomanje’de gün gün ayırarak( Menüleri twitter hesabından görebilirsiniz.) hafta içi her öğle vaktini ev yemeklerine ayırmış. Akşamları ise salomanje klasiği olan akdeniz yemekleriyle devam ediyor.

 

1749_img

Peki Salomanje’ye nasıl bir kitle gidiyor? Gazeteciler hala orada… Gazetecilerin terketmediği bir mekan olarak kalmaya devam ediyor. İş çıkışı şarap içmek isteyen şehir kadınları ve şık adamlar. Dedikodu için toplaşan şehir insanları… Bu tarz mekanlara yabancı olmayan insanların toplandığı kesin. Şimdilerde perşembe geceleri yaptıkları taş plak geceleri ilgi çekiyor.

Özet geçersek gitmeye ve vakit geçirmeye değer bir şehir mekanı. Keyif alacağınız kesin.

İletişim:  Atiye Sokak No:4/2 Teşvikiye / Şişli
+90 (212) 327 35 77

Twitter hesabı: @salomanje_

www.salomanje.com.tr

 

Samet Cambaz

samet@istanbulgunlugu.com

twitter: @samet_c

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAKIN