“Müzik ile Birlikte Hayata” konser serisi Salon İKSV’de tüm hızıyla devam...

“Müzik ile Birlikte Hayata” konser serisi Salon İKSV’de tüm hızıyla devam ediyor

874 views
0
PAYLAŞ

Müzik ile Birlikte Hayata konserleri,9 Nisan’da Soul Jazz Orchestra, 11 Nisan’da Nekropsi ve 16 Nisan’da Kurt Vile’in canlı performanslarıyla Salon İKSV sahnesinde müzikseverlerle buluşacak. 

 

The-Souljazz-Orchestra
The-Souljazz-Orchestra

Müzik ile Birlikte Hayata konser serisi, İstanbul’un kültür-sanat yaşamına yeni bir soluk getiren Salon İKSV’de, başarılı grup ve müzisyenleri ağırlamaya devam ediyor. Farklı müzik tarzlarını bir araya getiren “Müzik ile Birlikte Hayata” konserleri, 9 Nisan’da Soul Jazz Orchestra, 11 Nisan’da Nekropsi ve 16 Nisan’da Kurt Vile’in keyifli performanslarını müzikseverlerle buluşturacak.

Soul Jazz Orchestra’dan caz, funk, soul ve afrobeat’ten oluşan hareketli bir performans…

Kanadalı caz, funk, soul, afrobeat kolektifi Soul Jazz Orchestra, müzik dünyasına 2005 yılında “Uprooted” albümüyle adım attı. 2006’da yayınlanan “Freedom No Go Die” albümündeki “Mista President” parçası, grubun geniş kitlelerce tanınmasını sağladı. 2008’de “Manifesto”, 2010’da “Rising Sun”, 2012’de “Solidarity” albümlerini yayınlayan grubun son albümü “Inner Fire” geçtiğimiz günlerde dinleyicilerle buluştu. Geçen yıl ABD turnesine çıkan Soul Jazz Orchestra, Avrupa turnesi kapsamında 9 Nisan Çarşamba günü 21:30’da, Salon İKSV sahnesinde hareketli ve eğlenceli bir performans sergileyecek. Müzik ile Birlikte Hayata – Soul Jazz Orchestra konserinin tam biletleri 35 TL, indirimli biletleri 25 TL.

İstanbul alternatif müzik sahnesinin kült grubu Nekropsi

Geçmişi yaklaşık 20 yıl öncesine dayanan Nekropsi, “Mi Kubbesi” adlı ilk albümünü 1995’te müzikseverlere sundu. Grubun “10 Yılda Bir Çıkar, Sayı 2” adlı ikinci albümü 2005’te, “1998” adlı üçüncü albümü ise 2010’da yayınlandı. Yurt içi ve yurt dışındaki sahne performansları, “4/4” ve “Hipodrom” gibi konser fikirleriyle renkli bir izleyici kitlesi edinen Nekropsi, 2012’de Seattlelı prodüktör Randall Dunn ile İTÜ MİAM’da bir EP kaydetti. Ardından “Aylık Nekropsi” projesiyle 2013 boyunca nekropsi.bandcamp.com adresinden 11 şarkı paylaştı. İstanbul alternatif müzik sahnesinin kült grubu Nekropsi, hiperaktif ritimleri, şaşırtıcı düzenlemeleri ve etkileyici vokalleriyle, 11 Nisan Cuma saat 22.30’da Salon İKSV sahnesinde müzikseverlerle buluşacak. Müzik ile Birlikte Hayata – Nekropsi konserinin tam biletleri 40 TL, indirimli biletleri 30 TL.

Kurt_Vile
Kurt Vile

Kurt Vile’dan Lo-fi gitar melodileri ve kitap gibi şarkılar

Adını Indie-rock grubu The War on Drugs ile duyuran ABD’li müzisyen ve şarkı yazarı Kurt Vile, 2008’de solo albümü “Wagonwheel Blues”u yayınlandıktan sonra gruptan ayrıldı. Solo kariyerinin ilk yıllarında “Constant Hitmaker” ve “God Is Saying This to You…” albümlerini kaydetti. 2011 tarihli “Smoke Ring for My Halo” ile dinleyici kitlesini genişleten Kurt Vile’ın geçtiğimiz yıl dinleyicilerle buluşan “Wakin on A Prettty Daze” adlı son albümü övgüyle karşılandı ve müzikal açıdan “en olgun” albümü olarak nitelendirildi. Kurt Vile, 16 Nisan Çarşamba saat 21.30’da, Salon İKSV sahnesinde Lo-fi gitar melodileri ve kitap gibi şarkılarıyla unutulmaz bir konsere imza atacak. Müzik ile Birlikte Hayata – Kurt Vile konserinin tam biletleri 40 TL, indirimli biletleri 30 TL.

Biletleri Biletix ve ana gişe İKSV’den temin edilebilen konserlerde, Lale Kart sahipleri %25’e varan özel indirimlerden yararlanabilecek.

Toplam altı farklı konserden oluşan “Müzik ile Birlikte Hayata” kapsamında, 29 Mart’ta Wye Oak, 3 Nisan’da Juliana Barwick, Salon İKSV’de müzikseverlerle buluşmuştu.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAKIN