“Golden Horn Brass” Sevgi Gönül Kültür Merkezi’nde sahne alacak

“Golden Horn Brass” Sevgi Gönül Kültür Merkezi’nde sahne alacak

771 views
0
PAYLAŞ

 Bakır nefesli enstrümanları  konserler aracılığıyla daha yaygın hale getirmek amacıyla Begüm (Gökmen) Azimzade tarafından kurulan “Golden Horn Brass”, 2 Nisan 2014, Çarşamba akşamı Sevgi Gönül Kültür Merkezi’nde (SGKM) sahne alacak.

Klasik, jazz, pop ve Anadolu ezgilerini kendi üslubu ile birleştirip sentezleyerek geniş bir repertuvar sunan “Golden Horn Brass”, 2 Nisan 2014, Çarşamba akşamı Koç Üniversitesi Sevgi Gönül Kültür Merkezi SGKM’de sahne alacak. Saat 20.00’de başlayacak olan konseri sanatseverler ücretsiz olarak takip edebilecek.

Türkiye’nin ilk bakır nefesli beşlisi olan “Golden Horn Brass”; ‘bakır nefesli enstrümanları’ konserler aracılığıyla daha popüler hale getirmek amacıyla kurulmuş ve çalışmalarına 2004 Temmuz ayından bu yana devam ediyor. Klasik batı müziği eğitimi almış olan grup üyeleri, halen Bilkent Senfoni Orkestrası, İstanbul Devlet Opera ve Balesi Orkestrası, Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’ndaki görevlerinin yanı sıra Golden Horn Brass grubuyla da çalışmalarını sürdürüyor.

Daha geniş kitlelerin bakır nefesli enstrümanlarla tanışmasını hedefleyen “Golden Horn Brass” Grubu; iki trompet, korno, trombon ve tubadan oluşuyor.

Begum Azimzade-Korno

Elmar Azimzade -Trompet

Metin Keşkek-Trompet

Dilan İlhan-Trombon

İvan Karst-Tuba/Efonyum

***Etkinliği takip etmek isteyen sanatseverler Koç Üniversitesi’nin, Hacıosman metro çıkışındaki servislerini kullanabilecekler. Servis kullanmak için sgkm@ku.edu.tr adresine e-posta atabilirsiniz.

Repertuvar:

J.Mouret:Rondeau

j.Hun:Classical Medley

W.A.Mozart: Turkish rondo

G.Bizet:Carmen Suite ouverture

M.Kingston-Russian Fantasy medley

M.Rodriquez: La Cumparsita

H.Mancini:Pink Panther

S.Johnsson: Abba Gold Medley

C.Jobim: Girl from İpanema

Beatles: Yesterday

H.Carmichael: Stardust

A.Veysel: Uzun ince bir yoldayım

Anonim: Çay elinden öteye

Anonim: Habudiyar

Anonim: Zeytinyaglı Yiyemem aman

Anonim: Katibim

Mehves Hanım: Nihavend  longa

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAKIN