Zorlu Center PSM klasik gitarın kahramanı Jason Vieaux’u ağırlıyor!

Zorlu Center PSM klasik gitarın kahramanı Jason Vieaux’u ağırlıyor!

888 views
0
PAYLAŞ

 

Hayranlık uyandıran bestelere klasik gitarla hayat veren, sihirli parmakların sahibi Amerikalı gitarist Jason Vieaux, 25 Mart’ta Zorlu Center PSM’de izleyicilere unutulmaz bir konser deneyimi yaşatacak. Sanatçı aynı zamanda, konseri öncesinde, özel bir ‘Ustalık Sınıfı’ açacak.

Kariyerinde birçok birinciliğe adını yazdıran, günümüzün seçkin klasik gitaristlerinden Jason Vieaux, etkileyici virtüözlüğünü sergileyeceği performansıyla, 25 Mart günü Zorlu Center PSM’de sanatseverlerle buluşacak.

Klasiğin ötesinde bir virtüöz

Genç yaşta klasik gitaristler arasında ismini duyuran Jason Vieaux, 1992 yılında henüz 19 yaşındayken Guitar Foundation of America (GFA) Uluslararası Gitar Yarışması’nda birincilik ödülünü kazanarak yarışma tarihinde birincilik ödülü alan en genç sanatçı oldu. Salon di Virtuosi Career Grant Ödülü ile de onurlandırılan sanatçı, Miguel Harth- Bedoya, Jahja Ling, Stefan Sanderling ve Alasdair Neale gibi saygın orkestra şefleriyle birlikte çalıştı. Etkileyici tekniğiyle klasik olmanın da ötesine geçen, ABD ve yurtdışında solo, oda müziği ve konçerto performansları sergileyen Jason Vieaux, bu sefer Zorlu Center PSM’de İstanbullu dinleyicilerinin karşısına çıkacak.

Jason Vieaux’den ‘Ustalık Sınıfı

Jason Vieaux, 25 Mart’taki konseri öncesinde saat 16:00’da, seçeceği 5 gitarist ile bir Ustalık Sınıfı gerçekleştirecek. Ustalık Sınıfı’na katılmak isteyenlerin;

•25 Mart 2014 tarihli Jason Vieaux konserine bilet almaları,

•20 Mart 2014 tarihine kadar İngilizce CV’lerini, hangi repertuvarla katılmak istediklerini ve varsa demo linki (ses ya da video kaydı) ile beraber info@zorlucenterpsm.com adresine iletmeleri, gerekiyor.

Katılımcılar 24 Mart tarihinde web sitesinden açıklanacak

Başvurular arasından değerlendirme ve seçimin, Jason Vieaux tarafından yapılacağı ‘Ustalık Sınıfı‘na katılım için konsere bilet almak dışında bir ücret talep edilmiyor. Katılmaya hak kazananlar, 24 Mart tarihinde web sitemizden açıklanacak. Ustalık Sınıfı’na izleyici olarak katılmak isteyenlerin yine info@zorlucenterpsm.com adresine mail atarak kayıt yaptırmaları gerekiyor.

Tarih: 25 Mart 2014, saat 20.00

Mekan: Zorlu Center PSM, Drama Sahnesi

Bilet Fiyatları:  35 TL, 45 TL, 55 TL

 

Zorlu Center PSM’den öğrencilere jest!

Zorlu Center PSM, sanatsever gençleri de düşünerek limitli öğrenci biletlerini satışa sunuyor. Sevdiği müzisyeni dinlemek, Broadway Show’larını izlemek ya da farklı gösterileri Zorlu Center PSM’de takip etmek isteyen öğrenciler, performans günü 10.00 – 12.00 saatleri arasında, 20 TL’ye bilet alabilecek!

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAKIN