“Karanlıkta Diyaloglar” tiyatro oyunu Dialogue in the Dark Sergisi’nde…

“Karanlıkta Diyaloglar” tiyatro oyunu Dialogue in the Dark Sergisi’nde…

1.096 views
0
PAYLAŞ

 

 

 

 

Dünya üzerinde 135 kentte 8 milyondan fazla insana ulaşan Karanlıkta Diyalog (Dialogue in the Dark) Sergisi, Türkiye’nin önde gelen tiyatrocuları, Nur Gürkan ve Mehmet Zorlu’nun muhteşem performansları eşliğinde “Karanlıkta Diyaloglar” adlı tiyatro oyununu sahneye taşıdı. 14 Mart Cuma akşamı Gayrettepe Metro İstasyonu’nda Karanlıkta Diyalog İstanbul tarafından gerçekleştirilen özel tiyatro gösterisi, savaşın anlamsızlığını ve insanoğlunun bu çıkmaz sokaktaki mücadelesini, karanlığın yardımıyla izleyicilere aktardı.

 

İstanbul çok özel sanat deneyimine daha ev sahipliği yapıyor. Türk tiyatrosuna gönül vermiş değerli oyuncular Nur Gürkan ve Mehmet Zorlu, Karanlıkta Diyalog İstanbul Sergisi’nde savaşın anlamsızlığını ve insanoğlunun hayatta kalma mücadelesini zifiri karanlık eşliğinde anlatarak izleyicilerin hislerine sesleniyor.

Tiyatro her yerde hatta karanlıkta!

14 Mart Cuma akşamı Gayrettepe Metro İstasyonu’ndaki Karanlıkta Diyalog Sergi Alanı’nda gerçekleştirilen etkinlik, katılımcıları sıra dışı bir oyunla buluşturdu. Performanslarıyla, insanoğlunun zorlu mücadelesini karanlığın yardımıyla aktaran Gürkan ve Zorlu, katılımcılara diyalogun tamamen karanlık bir ortamda dahi ne kadar önemli olduğunu bir kez daha “gösterdi”. Eugene Lonesco’nun iki kişilik “Hırgür” adlı oyunundan yola çıkarak sahneye konulan “Karanlıkta Diyaloglar” dünyayı bambaşka bir “gözle görmeye” davet etti.

Diyalog her zaman önemli olacak

Tamamen karanlık bir ortamda ilk kez performans sergileyen Nur Gürkan, gerçekleştirdikleri etkileyici deneyim için şunları söyledi: “İlklerin yaşandığı Karanlıkta Diyalog Sergisi’nde gerçekleştirdiğimiz performans,  benim ve Mehmet için de inanılmaz bir deneyim oldu. Tiyatronun zaman ve mekândan bağımsız olarak her birimize karanlıkta bir bakış açısı getirdiğini, diyaloğun her ne olursa olsun çok önemli olduğunu tekrar hissetmemizi sağladı diye düşünüyorum. Bir oyuncu olarak seyirciyle aramızdaki etkileşimin üst seviyede olduğunu söyleyebilirim. Herkesi bu muhteşem gösteriye ve sergiyi ziyaret etmeye davet ediyorum, Emin olun önyargılarınızı bir kenara koyacaksınız.”

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAKIN