“Farkındalik // Awareness – Hüseyi̇n Suna” heykel sergisi sanatseverleri farklı bi̇r yolculuğa...

“Farkındalik // Awareness – Hüseyi̇n Suna” heykel sergisi sanatseverleri farklı bi̇r yolculuğa çıkaracak

826 views
0
PAYLAŞ

 

 

ARTNEXT ISTANBUL Çağdaş Sanat Alanı 12 Mart’ta heykeltıraş Hüseyin Suna’nın “FARKINDALIK // AWARENESS” başlıklı kişisel sergisini çağdaş sanat izleyicisi ile buluşturuyor.

 HUSEYİN SUNA FARKINDALİK 4

Hüseyin Suna, “farkındalık” temasında oluşturduğu bu yeni çağdaş heykel serisinde bronz ve ahşabın yanısıra yeni kompozit malzemeler ile heykeldeki form arayışını sürdürüyor. Son yirmi yıldır ürettiği işler ile Türk heykel sanatında özgün üslubuyla dikkat çeken sanatçı, aralarında anıtların da bulunduğu iki yüzden fazla heykel üretti ve birçok ödül aldı.

“Farkındalık” kavramından hareketle eserlerini üreten sanatçı, bu yeni heykel serisinde gerçek ve kurgunun üzerindeki örtüyü kaldırırken sanatsal yeteneğini de ortaya koyuyor. Bronz ve ahşap gibi geleneksel malzemelerin büyülü dünyasına dalıp bu malzemeleri çağdaş bir yorumla bize sunuyor. Hüseyin Suna bronzun kimyasına ustaca müdahalelerle malzemenin şaşırtıcı renk varyasyonlarını keşfetmemize de olanak sağlıyor.

“FARKINDALIK // AWARENESS” sergisinin açılış kokteyli 12.03.2014 tarihinde 18:00 – 21:30 saatleri arasında gerçekleşeceK. Sergi 12.04.2014 tarihine kadar ARTNEXT ISTANBUL Çağdaş Sanat Alanı’nda görülebilir.

 

ARTNEXT ISTANBUL

Çağdaş Sanat Alanı / Contemporary Art Space

Ulaşım: Windowist Tower, Eski Büyükdere Cad. No: 26, Maslak, 34467 Istanbul

Metro: Taksim -> İTÜ Ayazağa, Windowist Tower Çıkışı

Galeri ziyaret saatleri: 11:00-19:00 / Pazartesi-Cumartesi

İletişim: + 90 212 999 3990

www.artnext.org
galeri@artnext.org

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAKIN