BİFO Mart ayında doludizgin

BİFO Mart ayında doludizgin

553 views
0
PAYLAŞ

 

Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası (BİFO) 13 Mart konserinde keman virtüözü Nicola Benedetti ve viyolonsel sanatçısı Leonard Elschenbroich ile bir araya gelecek.

Leonard_Elschenbroich
Leonard Elschenbroich

Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası (BİFO) İstanbullu müzikseverleri Mart ayındaki ilk konserinde klasik müzik dünyasını kasıp kavuran isimlerden Nicola Benedetti ve viyolonselin yükselen yıldızı Leonard Elschenbroich ile buluşturuyor.

Virtüözlerin buluşması

İskoçya’da doğan İtalyan asıllı Nicola Benedetti beş yaşında başladığı müzik eğitiminin ardından pırıltılı kariyerinde birçok prestijli ödülün sahibi oldu. 2004 yılında BBC’nin Yılın En İyi Genç Müzisyeni ödülünü alan sanatçı, 2012 yılının Brit Klasik Müzik Ödülleri’nde de En İyi Kadın Sanatçı ödülüne layık görülmüştü. Klasik müzik otoritelerinin adından övgüyle söz ettiği Benedetti, İngiltere’nin en yenilikçi ve en yaratıcı sanatçılarından biri olarak tanımlanıyor.

1985 yılında Frankfurt’ta doğan Leonard Elschenbroich bugün viyolonselin parlayan yıldızları arasında kabul ediliyor. Genç yaşında birçok ödülün sahibi olan Elschenbroich, solist olarak Londra Filarmoni, Basel Senfoni, İsveç Radyo Senfoni ve St. Petersburg Filarmoni Orkestraları ile çaldı ve Londra’da aynı okulda okuduğu Benedetti ile pek çok ülkede konserler verdi.

 

PROGRAM

13 Mart 2014 Perşembe • Lütfi Kırdar UKSS • 20.00

BİFO & BENEDETTI & ELSCHENBROICH

Sascha Goetzel şef

Nicola Benedetti keman

Leonard Elschenbroich viyolonsel

Brahms: İkili Konçerto, Keman ve Viyolonsel için, La minör, Op. 102

Bruckner: 8. Senfoni, Do minör (1890 versiyonu)

Tam Fiyat: 130, 85, 65, 45 TL

BİFOKART Klasik: 104, 68, 52, 36 TL

BİFOKART Gold: 90, 60, 45, 32 TL

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAKIN