“Barok Müziği’nin Ustaları” İBB Cemal Reşit Rey’de

“Barok Müziği’nin Ustaları” İBB Cemal Reşit Rey’de

763 views
0
PAYLAŞ

Dünyanın önde gelen orkestralarından Venedik Barok Orkestrası, günümüzün seçkin çellistleri arasında yer alan Mario Brunello ile birlikte 27 Mart’ta İBB Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda İstanbullularla buluşacak.

Birbirinden değerli sanatçıları Türkiye’de sanatseverlerle buluşturan İBB Cemal Reşit Rey Konser Salonu (CRR), klasik müziğin lezzetlerini müzikseverlerle buluşturmaya devam ediyor. Dünyanın önde gelen orkestralarından Venedik Barok Orkestrası, günümüzün seçkin festivallerinin vazgeçemediği çellistler arasında yer alan Mario Brunello ile birlikte İstanbullulara unutulmaz bir gece yaşatacak.

Barok müziğinin Venedikli ustalarından oluşan Venedik Barok Orkestrası, İBB Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda Mario Brunello ile birlikte 16. ve 17. yüzyılın en değerli eserlerinin yeniden keşfedilmesine ışık tutarak Antonio Vivaldi ve Luigi Boccherini’nin eserlerinden aryalar seslendirecek.

Venedik Barok Orkestrası ve Mario Brunello

Orijinal barok enstrümanları ile gerçekleştirdikleri performansları ile tanınan topluluklardan olan Venedik Barok Orkestrası, bugüne kadar Amerika, Avrupa, Japonya ve Kore’de gerçekleştirdiği konser ve opera performansları ile büyük beğeni topluyor. Geniş bir diskografiye sahip olan topluluk, Giuliano Carmignola, Philippe Jarorussky,Magolena Kozena ve Patricia Petibon gibi dünyaca ünlü solistlerle 11 albüme imza attı. Son albümleri 18. Yüzyılın aryalarını içeren L’Olimpiade” albümü ile 2012’ de “Chocdu Monde de la Musique”  ödülüne layık görülen Venedik Barok Orkestrası, “Diapasond’Or”, “Chocdu Monde de la Musique”, “Echo Müzik Ödülleri” ve “Edison Award” gibi prestijli ödüller aldı.

Mario Brunello, 1986 yılında Tchaikovksy Yarışması’nı kazanan ilk İtalyan olmasıyla başlayan uluslararası kariyeri ile günümüzün en önemli çellistleri arasında bulunuyor. Oda müziği sanatçının hayatında çok önemli bir yer edindi. “Bach Suites” albümü ile İtalya’nın en prestijli müzik ödüllerinden “Italian Critic”  ödülüne layık görüldü.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAKIN