Akbank 10. Kısa Film Festivali’nde son günler

Akbank 10. Kısa Film Festivali’nde son günler

845 views
0
PAYLAŞ

 

10 – 20 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilecek Akbank 10. Kısa Film Festivali, yurt içi ve yurt dışından geniş katılımı, atölye çalışmaları ve söyleşileriyle sinemaseverlere 10 gün boyunca keyifle izleyecekleri bir program sunmaya devam ediyor. 309 filmin başvurduğu Festival; yarışma ve yarışma dışı bölümlerinin yanı sıra farklı renk, coğrafya, kültür ve  düşünceyi bir araya getiriyor.

B8-Sessiz
Sessiz

Festival’in “ULUSLARARASI BÖLÜM”ünde bu yıl Japonya, İran, İspanya, Finlandiya, Lübnan, Hindistan, Fransa, İzlanda, Avustralya, A.B.D. ve Polonya filmlerinden oluşan bir seçkinin yanı sıra Cannes, Venice, Rotterdam, Clermont Ferrand gibi dünyanın saygın festivallerinde gösterilen ve ödül alan kısa filmler de sinema tutkunlarıyla buluşuyor.

 

“DENEYİMLER” bölümüne ise Fransa ve Amerika’da film danışmanlığı yapan Hayet Benkara konuk oluyor. Cannes, Rotterdam, Berlin, Toronto ve Dubai Film Festivalleri’nde çalışmaları bulunan Benkara’nın, danışmanlığını yaptığı üç kısa film Festival’de izleyici ile buluşuyor.

 

Festival’in “CANLANDIRMA KISALAR” bölümünde dünyadan seçkin canlandırma örnekleri yer alıyor.

 

“ÖZEL GÖSTERİM” bölümünde bu yıl Akbank 1. Kısa Film Festivali’nden itibaren belgesel ve kurmaca dalında ödül alan tüm filmler ve Mehmet Güleryüz’ün “Sessizlerin Sesi: Orhan Kemal” isimli belgeseli gösterilecek.

 

16 ülkeden 98 film, 21 seans, 11 söyleşi ve atölye çalışması, sinema dünyasından 19 konuğu ile Akbank 10. Kısa Film Festivali’nin kapıları 10 gün boyunca herkese açık olacak ve tüm etkinlikler ücretsiz olarak Akbank Sanat’ta gerçekleşecek. Ayrıca seanslara geç kalanlar için film gösterimleri, Akbank Sanat’ın kafesinde de eş zamanlı olarak gösterilecek.

 

Dünya festivallerinden filmlerle Akbank 10. Kısa Film Festivali’nde buluşmak  ve detaylı bilgi almak için www.akbankkisafilm.com ya da www.akbanksanat.com adreslerini ziyaret edebilirsiniz.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAKIN