“Liminal” Dans Akbank Sanat Sahnesi’nde

“Liminal” Dans Akbank Sanat Sahnesi’nde

1.018 views
0
PAYLAŞ

 

Akbank Sanat, Mart ayında da genç koreografları dans tutkunlarıyla buluşturmaya devam ediyor.

 

Başta Hollanda olmak üzere yurtdışında gerçekleştirdiği koreografilerle adından başarıyla söz ettiren ZTDP dansçısı ve Motto Dans Kollektif kurucu üyesi Gizem Bilgen, 5-6 Mart tarihlerinde LiMiNAL isimli dans performansı ile Akbank Sanat’ın konuğu oluyor.

 

Gizem Bilgen, “arada kalma” kavramı üzerine kurguladığı performansı ile izleyicileri bütün ve parça ilişkisi üzerinden hareket ve hareketsiz kalma eşiğinde, atmosfer ve form değiştiren farklı olasılıklara yolculuğa çıkarıyor. Müzikleri Oğuz Öner, kostüm tasarımı ise Milen Nae’nin imzasını taşıyan LiMiNAL’de sahne alan dansçılar ise; Gizem Aksu, Suzan Alev, Gizem Bilgen, Nil Batırbaygil, Harika Onur Yıldırım ve Beril Şenöz.

 

Etkinlik:         Dans – LiMiNAL

Koreografi: Gizem Bilgen

Dansçılar: Gizem Aksu, Suzan Alev, Gizem Bilgen, Nil Batırbaygil, Harika Onur Yıldırım, Beril Şenöz

Müzik Tasarımı: Oğuz Öner

Kostüm Tasarımı: Milen Nae

 

Yer:                Akbank Sanat

 

Tarih:             05 Mart 2014, Çarşamba

06 Mart 2014, Perşembe

 

Saat:               20.00

 

Bilet Fiyatı:    10 TL

Gizem Bilgen hakkında

Codarts, Rotterdamse Dansacademie’den mezun olan Gizem Bilgen, daha sonra MSGSÜ Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları Bölümü Modern Dans ASD Yüksek Lisans Programı’na başladı. Akademik çalışmaları süresince Rotterdam, Den Haag, Utrecht, Tilburg ve Eindhoven’da koreografilerini sahneledi. Rotterdam Mimarlık Müzesi – NAI özel açılış projesinde Danimarkalı tasarımcı Henrik Vibskov’un sergisinin koregrafisini yaptı. Berlin RadialSystem V’de Sasha Waltz & Guests topluluğuyla stajını tamamladı ve Nisan 2011’de Cullberg Bale, Riksteatern Misafir Sanatçı Programına katıldı.. 2013 yılından bu yana ZTDP dansçısı ve Motto Dans Kollektif kurucu üyesi olan Gizem Bilgen, Şahika Tekand Studyo Oyuncuları ile organik bağını sürdürmeye, dans ve tiyatronun ifade olanaklarının birlikte kullanıldığı bağımsız sahne projelerinde koreograf ve icracı olarak yer almaya devam etmektedir.

 

www.akbanksanat.com

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAKIN