Kartopu ‘Fikir Atölyesi’nden tasarım fikirleri

Kartopu ‘Fikir Atölyesi’nden tasarım fikirleri

1.540 views
0
PAYLAŞ

Türkiye’de iplikle mucizeler yaratılabileceğine inananlar, Kartopu Fikir Yumağı Tasarım Yarışması’nda bir araya geliyor. Bu sene üçüncü kez düzenlenen “Fikir Yumağı Tasarım Yarışması” farklı etkinliklerle gündemde. Dünya’da ödül almış tasarımcılardan oluşan fikir yumağı jürisi, düzenleyeceği atölye çalışmalarıyla yarışmacılara yol gösterecek.  ‘Fikir Atölyesi’nin ikincisi 1 Mart 2014 Cumartesi günü Okan Üniversitesi Mecidiyeköy kampüsünde gerçekleşecek.

tanjubabacan_320x213
Tanju Babacan

El örgü sektörünün öncü firması Kartopu, 2013 Ekim ayında başladığı Fikir Yumağı Tasarım Yarışması’nda Türkiye’de tasarıma bakışı geliştirmek ve farklı fikirleri yönlendirebilmek için atölye çalışmaları hazırlıyor.  Fikir Yumağı yarışmacıları ile Dünya’da ödül almış pekçok isimden oluşan Fikir Yumağı jürisini bir araya getirecek olan “Fikir Atölyesi”nde  tasarımın ve hayal etmenin farklı yönleri ele alınıyor.

Bu sene 3’üncüsü düzenlenen “Fikir Yumağı Tasarım Yarışması” atölye çalışmalarının ikincisi 1 Mart 2014 tarihinde Okan Üniversitesi Mecidiyeköy kampüsünde.-gerçekleşecek. Fikir -Yumağı jurisini, yarışmacılarla -biraraya getirecek atölye çalışmaları, farklı içeriklerden oluşuyor.

Bu çalışmalara katılmak için yarışmacıların Facebook Fikir Yumağı sayfasından atölye çalışmaları için başvurmaları yeterli.

Fikir Yumağı Tasarım Yarışması “Fikir Atölyesi”nin ikinci bölümünde yer alacak konular;

1 Mart 2014- Okan Üniversitesi Mecidiyeköy Kampüsü Fikir Yumağı “Fikir Atölyesi” Program

13.00- 14.15 Gül Bolulu- Dokuma Sanatçısı, Öğretim Görevlisi- “Hayal Et”  Sunum ve atölye çalışması

14.30- 15.15 İpek Tohumcu- Moda Tasarımcısı “ Kalıp Kontrol ve Renk Kombini” Sunum

15.30- 16.15 Tanju Babacan- Moda Tasarımcısı “ Şişleri Ele Al” Sunum

Dünya’da Türkiye’yi temsil eden tasarımcılar Fikir Yumağı Jürisinde

Jüriyi oluşturan isimler kimlerden oluşuyor; Oya Akman– Endüstriyel ürün tasarımcısı, Zehra Çobanlı– Öğretim Görevlisi, Sanat Yönetmeni; Esra Apaydın– Tekstil Tasarımcısı, Gaye Samsunlu– Yüksek Mimar, Tasarımcı; Hatice İpek Tohumcu– Moda tasarımcısı; Şanel Şan– Sanat Tarihçi; Aslı Jackson Moda tasarımcısı, Öğretim Görevlisi; Gül Bolulu– Dokuma Sanatçısı, Öğretim Görevlisi; Tanju Babacan– Modacı, Çiçek Dilligil– Tiyatro Sanatçısı; Esen Evran– Habertürk Gazetesi; Gülay Altan– Akşam Gazetesi; Dilek Hayırlı– Zaman Gazetesi; Nora Romi– Dinasorus Yayın Grubu; Müge Akgün– Radikal Gazetesi, Sibel Arna– Hürriyet Gazetesi, Şengül Balıksırtı– Sabah Gazetesi,   Işık Gençoğlu– Tasarım Yöneticisi ve Küratör; Derya Devrim– Adressistanbul Genel Müdürü; Aylin Yalçınkaya & Ceren Akış-10 Marifet.org. (Detay bilgi için bakınız Juri.doc)

Fikir Yumağı bu sene iki ayrı kategoride

Fikir Yumağı Tasarım Yarışması’na bu sene geçen seneden farklı olarak iki ayrı kategoride değerlendirilecek olan başvurular 15 Ekim 2013 – 15 Mart 2014 Tarihleri arasında fikiryumagi.com web sitesi veya Kartopu Yünleri Facebook Sayfası’ndan yapılıyor.

İplik ile yapılabilecek her türlü yaratıcı ürüne açık olacak yarışmanın toplam ödülü 20 bin Türk Lirası. 15 Ekim 2013- 15 Mart 2014 tarihleri arasında başvuruların devam edeceği yarışma süresince   fikiryumagi.com web sitesi veya Kartopu Yünleri Facebook sayfasında yarışma için oy verenler de birbirinden farklı ödüller kazanacak.

Fikir Yumağı Tasarım Yarışması’nın yarı finaline kalan isimler 2014 Nisan ayında açıklanacak. Yarışmanın iki kategorisinde ilk üç derecede olmaya hak kazananlar ise 2014 Mayıs ayında yapılacak ödül töreni ile yarışmacılara ve kamuoyuna duyurulacak.

https://www.facebook.com/KartopuYunleri             https://twitter.com/KartopuYunleri

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAKIN