İstanbul Fotoğraf Ödülleri sahiplerini buluyor

İstanbul Fotoğraf Ödülleri sahiplerini buluyor

662 views
0
PAYLAŞ

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi ve İFSAK ile birlikte düzenlediği 1. Ulusal İstanbul Temalı Fotoğraf ödülleri 4 Ocak’ta sahiplerini bulunuyor.  

 afis

Bu yılki teması “4 Mevsim İstanbul” olan yarışmada ödüller, Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda düzenlenen törenle verilecek.

Çağlar boyunca farklı uygarlık ve kültürlere ev sahipliği yapan, geçmişten günümüze bir dünya başkenti olan İstanbul’a özel olarak düzenlenen ‘1. Ulusal İstanbul Temalı Fotoğraf Yarışması’ sonuçlandı. Bu yılki teması ‘4 Mevsim İstanbul’ olan yarışmada ödüller, 4 Ocak’ta sahiplerini bulacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi (MSGSÜ) ve İstanbul Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği (İFSAK) ile birlikte düzenlediği yarışmanın ödül töreni Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda saat 18:00’de gerçekleşecek.

İBB Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Kültür Müdürlüğü’nün organize ettiği ve bu yıl ilki düzenlenen yarışmayla, yılın dört mevsiminde çekilmiş fotoğraflardan oluşan seçkiler, hem İstanbul’un güzelliğini mevsimler üzerinden bir kez daha gözler önüne serecek hem de İstanbul’un görsel belleğini oluşturmak adına büyük bir boşluğu dolduracak.

Kış, ilkbahar, yaz ve sonbahar olmak üzere dört kategoride düzenlenen yarışmanın en önemli özelliği ise bugüne kadar düzenlenen fotoğraf yarışmalarındaki en büyük para ödülünü verecek olması. Yarışma kapsamında katılımcılara, toplamda yaklaşık olarak 100 bin TL ödül verilecek. Jüri üyeleri; Ersin Alok, İzzet Keribar, Kamil Fırat, Şevket Dedelioğlu ve Prof. Yusuf Murat Şen’den oluşan yarışmada toplam 36 fotoğraf ödüle değer görüldü.

Diğer yandan, yarışmada dereceye giren ve beğeni alan fotoğraflar, Cemal Reşit Rey Konser Salonu Fuaye Alanı’nda 28 Ocak’a kadar sergilenirken, İBB Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Kültür Müdürlüğü, yarışmaya katılan fotoğraflardan oluşan özel bir seçkiyi kitaplaştırarak, çalışmanın gelecek nesillere aktarılmasını sağladı.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAKIN