ETİ Çocuk Tiyatrosu, Başkent Ankaralı çocuklarla buluşacak

ETİ Çocuk Tiyatrosu, Başkent Ankaralı çocuklarla buluşacak

926 views
0
PAYLAŞ

ETİ Çocuk Tiyatrosu, 2013- 2014 sezonu için hazırladığı yeni oyunu “Kral Çıplak” ile Başkent Ankaralı çocuklarla buluşuyor. 2001 yılından bu yana 6 farklı oyunla 1.5 milyona yakın çocuğa ulaşan ETİ Çocuk Tiyatrosu, 11-12 ve 18-19 Ocak tarihlerinde gösterimlerini Ankaralı çocuklara yapacak.

KralCiplak_poster

Çocukların kişisel, sosyal ve kültürel gelişimine katkı sağlayan, kendilerini daha iyi ifade etmelerine yardımcı olan en önemli sanat dallarından biri olan tiyatro, Türkiye’nin lider gıda üreticisi ETİ aracılığıyla çocuklarla buluşmaya devam ediyor.  ETİ Çocuk Tiyatrosu’nun, 2013-2014 sezonu için hazırladığı oyunu “Kral Çıplak” ile şimdiki durağı ise Başkent Ankara olacak.

Hayatlarında ilk kez tiyatroya gidecek on binlerce çocuk için yepyeni bir dünyanın kapılarını aralamayı hedefleyen ETİ Çocuk Tiyatrosu,  13. yılında yeni oyunu “Kral Çıplak” ile perdelerini açtı. ETİ Çocuk Tiyatrosu, 11-12 ve 18-19 Ocak tarihlerinde Ankara 50. Yıl Dört Mevsim Tiyatro Salonu’nda gösterim sergileyecek. 11 Ocak tarihinde saat 12:00 ve 14:30’da, 12-18-19 Ocak tarihlerinde saat 12:00’de başlayacak tiyatroyu izlemek isteyenler, davetiyeleri salon gişelerinden gösteri tarihinden bir hafta önce temin edebilecek.

Hedef 45 il/ilçede 120 bin çocuğa ulaşmak

2001 yılından beri Hakkari’den Edirne’ye, Lefkoşa’dan Üsküp’e kadar yurtiçinde ve yurtdışında onlarca şehirde 1.5 milyona yakın çocuğa ulaşarak, ücretsiz tiyatro oyunları sergileyen ETİ Çocuk Tiyatrosu çocuklara tiyatro sevgisini aşılamaya devam ediyor.

Bugüne kadar “Bisküvi Adam”, “Kakaolu Olsun”, “Alaaddin’in Sihirli Lambası”, “Alice Harikalar Diyarında”, “Pinokyo” ve “Çizmeli Kedi” adlı oyunlarıyla çocuklarla buluşan ETİ Çocuk Tiyatrosu’nun bu sezon hedefi en az 120 bin çocuğa daha ulaşmak. ETİ Çocuk Tiyatrosu, bu sezon 45 il/ilçede çocukları tiyatro sanatı ile ücretsiz buluşturacak.

OYUN HAKKINDA…

Hans Christian Andersen’in eserinden Ünsal Sicilli ve Gökhan Daldık tarafından uyarlanan, yönetmenliğini Ünsal Sicilli’nin, müziklerini Caner Anar’ın yaptığı “Kral Çıplak” oyunu; hep yeni kıyafetler giymek isteyen, gösteriş düşkünü bir kralın doğum günü için giyeceği kıyafete karar verememesiyle başlıyor. Terziler arası bir yarışmayla kararını verecek olan kralın danışmanı da çeşitli kurnazlıklarla krallığı ele geçirme niyetindedir. Halkın içinden iki kişi, krala bir ders verme niyetiyle, terzi kılığına girerek saraya girerler ve krala kendisi için sadece akıllıların görebileceği çok özel bir elbise yapacaklarını söylerler. Aklın her şeyin üstünde ve asıl güzelliğin insanın kıyafetlerinde değil, içinde olduğunu konu alan oyun, hem çocuklara hem de ebeveynlere önemli öğretilerle birlikte eğlenceli bir dille sunuluyor.

Oyunda, bazen güvendiğimiz kişilerin kendi çıkarları için bizi yanlış yönlendirebileceği ve bunu aklımızla aşabileceğimiz anlatılırken, doğru bildiğimizi söyleyebilecek kadar cesur olmamız da vurgulanıyor. Eğitici olduğu kadar eğlenceli bir oyun olan “Kral Çıplak” çocukların ve ebeveynlerin ilgisini her an dinamik tutan temposu, kurgusu, müzikleri ve diğer tüm sürprizleriyle keyifle izlenecek bir oyun.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAKIN