Dücane Cündioğlu’ndan ‘Kozmopolites’ (Uygarlığın Özüne Dair)

Dücane Cündioğlu’ndan ‘Kozmopolites’ (Uygarlığın Özüne Dair)

1.237 views
0
PAYLAŞ

Felsefeci ve düşünür Dücane Cündioğlu’nun, Bersay İletişim Enstitüsü’ndeki konferans dizisinin üçüncüsü ‘Kozmopolites’ (Uygarlığın Özüne Dair) başlığıyla 18 Ocak Cumartesi günü 14.00 – 17.00 saatleri arasında Profilo Plaza Konferans Salonu’nda düzenlenecek.

Felsefe_dersleri3

Felsefeci ve yazar kimliğiyle, Türkiye’deki entelektüel dünyanın aykırı düşünürlerinden biri olarak tanınan Dücane Cündioğlu’nun, Bersay İletişim Enstitüsü’ndeki ‘Felsefe Dersleri’ genel başlığı altındaki ‘1+1=1’ ve “Yorum Yorar” (Simgelere Dair) konferansları katılımcılar tarafından büyük ilgi gördü. 20’yi aşkın eseri bulunan Cündioğlu’nun, ‘Kozmopolites’(Uygarlığın Özüne Dair) başlığıyla düzenlenecek üçüncü konferansına da aynı ilgi bekleniyor.

Cündioğlu ile ‘Felsefe Dersleri’nin ‘1+1=1’e dair ve ‘Yorum Yorar’(Simgelere Dair) konferanslarını web’ten izlemek isteyenler www.bit.ly/felsefe1 ve www.bit.ly/felsefe2  linklerinden ulaşabilecekler.

Daha önce aralarında Atatürk Kitaplığı, Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi, Boğaziçi Üniversitesi, Pera Müzesi, Bersay İletişim Enstitüsü ve Anadolu’daki pek çok üniversitede konferanslar veren Dücane Cündioğlu’nun, Şubat ayındaki Felsefe Dersleri’nin dördüncüsünün başlığı Cebrail’in Kanatları: (Muhayyileye Dair)

Derslere katılım (10-TL Enstitünün Burs Fonuna destekle) sınırlı sayıda olabildiği için katılım bildiriminde bulunulması tavsiye edilmektedir.

Rezervasyon için başvurular: Gülsüm Gücük 0212 337 51 28 – gulsum.gucuk@bersay.com.tr

Program

Yer:                Profilo Toplantı Salonu, Profilo Plaza, Mecidiyeköy – İstanbul

Saat:               14:00 – 17:00

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAKIN