Ceres Akademi’de ‘Mitoloji ve Sanat semineri başlıyor

Ceres Akademi’de ‘Mitoloji ve Sanat semineri başlıyor

1.445 views
0
PAYLAŞ

Simgeler bize ne anlatır, mitoloji günümüzü nasıl etkiliyor, mitoloji sanatı nasıl besliyor? Tüm bunların cevabını ” Mitoloji ve Sanat” seminerinde bulacaksınız.

Mitoloji ve Sanat Semineri (2)

Uzun yıllardan bu yana çeşitli atölye ve seminerler düzenleyen Ceres Akademi, meraklılarına dopdolu bir program sunuyor.

Ocak ayında başlayacak olan ‘Mitoloji ve Sanat’ programında insanı insana anlatan tüm imgelerin göstergebilim çözümlemeleri anlatılacak ve Yaratılış Mitosları’ndan Olympos Kültü’ne kadar geniş bir yelpaze içinde mitoloji dersleri verilecek. Öğretim Görevlisi Mehmet Sarıoğlu‘nun eğitmenliğinde gerçekleşecek olan program, sanat ve mitolojiye dair birçok sorunun yanıtını verecek.

Yunan ve Batı Anadolu’yu kapsayan sayısız mitlerin görsel tablolar ve müzik eşliğinde işleneceği derslerde ayrıca sürpriz “Tablo ve Yontu Çözümlemeleri”ne de yer verilecek ve örnekler üzerinde açıklamalar yer alacak. Bir anlamda Mitoloji ile Sanat’ın Buluşması adı verebilecek olan seminerler, toplam 11 hafta sürecek. Saat 14.00 ile 17.00 arasında düzenlenecek olan seminerler, hafta sonları gerçekleşecek.

Mitoloji ve Sanat Semineri (4)

Ceres Akademi‘de ayrıca Benian Kalafatoğlu eğitmenliğinde ‘Reklam Metin Yazarlığı’ kursları da başlamak üzere. Beş yıldır, sürekli ve belli bir formasyonda kişisel eğitim, meslek ve hobi kursları düzenleyen CERES Akademi, Şişli’de yeni yerinde eğitim kurslarına devam ediyor. Uzun yıllar reklam sektörünün tanınmış ve seçkin markaları için çalışmış olan creative yönetmen ve marka stratejisti uzman reklamcı,  Benian Kalafatoğlu “Reklam Metin Yazarlığı” dersleri ile Ceres Akademi de reklam metin yazarı yetiştiriyor.  “Doğru reklamın doğru metin yazımından geçtiği”ni belirten uzman reklamcı, dünya ajanslarında uygulanan CCW(Creative copy writing) yöntemi ile temel dersler vererek katılımcıları metin yazarlığına hazırlıyor.

11 haftalık programın fiyatı: 200,00TL

Mehmet Sarıoğlu hakkında

İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Fransız ve Roman Dilleri Edebiyatı mezunu olan Sarıoğlu, yüksek lisans öğretimini ‘Dilbilim ve Mitolojik Göstergeler’ üzerine gerçekleştirdi. Université Libre de Bruxelles’da ‘Dilbilim ve Göstergebilim’ üzerine, tez aşamasına kadar doktora çalışmalarını yürüten Mehmet Sarıoğlu, çeşitli üniversitelerde öğretim görevlisi olarak çalıştı. Halen İstanbul Kültür Üniversitesi ‘Dış İlişkiler Bölümü’ne bağlı öğretim görevlisi olan Sarıoğlu, ‘Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde ve üniversiteye bağlı çeşitli fakültelerde ‘Fransız Dili ve Grameri’ dersleri ile ‘Political & Cultural Discourse and Analyses’ adı altında düzenlenen ‘Orta Çağ Metinleri ve Mitolojik Analizleri’ dersleri veriyor. Sarıoğlu ayrıca, üniversitenin ‘Sanat Fakültesi Bölümü’, ‘İletişim Tasarımı ve İletişim Sanatları Bölümleri’ne ‘Klâsik Yunan Mitolojisi, Mısır Mitolojisi ve Orta Doğu Mezopotamya Mitolojileri’ dersleri ile yine bu derslere bağlı olarak ‘Sanatsal Yapıtlarda Mitolojik Göstergeler ve Çözümlemeleri’ adlı dersler ve çeşitli film ve görseller (Tablo-Yontu ve Freskler) üzerine çözümleme dersleri de vermekte.

Mehmet Sarıoğlu, 2011 ders yılından başlayarak, halen sürdürdüğü ve yine aynı bölümleri kapsayan programlar içinde lisans ve yüksek lisans öğrencilerine; ‘Hümanizma’ adı altında Vatikan Sistine Chapelle’in Freskleri üzerine hazırlanmış ‘Analiz’ dersleri, Rönesans’ın büyük ressamlarının yapıtlarının göstergebilim ve mitoloji yardımı ile çözümleme derslerini de sürdürüyor.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAKIN