Boğaziçi Üniversitesi’nde Hrant Dink anısına bu yıl kentsel eşitsizlik konuşulacak

Boğaziçi Üniversitesi’nde Hrant Dink anısına bu yıl kentsel eşitsizlik konuşulacak

696 views
0
PAYLAŞ

 

 

Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü, Sosyoloji Bölümü ve Tarih Bölümü ev sahipliğinde her yıl düzenlenen Hrant Dink İnsan Hakları ve İfade Özgürlüğü Konferansı 17 Ocak 2014 tarihinde sosyolog Loïc Wacquant’ı konuk edecek.  

Boğaziçi Üniversitesi Albert Long Hall’de saat 14:00’te gerçekleştirilecek konferansta Loïc Wacquant  ‘Kent Yaşamında Eşitsizlik, Marjinallik ve Sosyal Adalet’  başlıklı bir konuşma yapacak.

2014_Afis

Kaliforniya Üniversitesi—Berkeley Sosyoloji Bölümü’nde öğretim üyesi ve Paris’te bulunan Avrupa Sosyoloji Merkezi’nde araştırmacı olan Wacquant, karşılaştırmalı kentsel eşitsizlikler, etnik-ırksal tahakküm, cezalandırıcı devlet, beden, toplumsal teori ve rasyonalitenin siyaseti gibi alanlarda çalışmalar yapmaktadır. Araştırmaları birçok dile çevrilen Wacquant’ın kitapları arasında Düşünümsel Bir Antropoloji İçin Cevaplar (Pierre Bourdieu ile birlikte, İletişim Yayınları), Kent Paryaları: İleri Marjinalliğin Karşılaştırmalı Sosyolojisi (Boğaziçi Üniversitesi Yayınları),  Ruh ve Beden: Acemi Bir Boksörün Defterleri (Boğaziçi Üniversitesi Yayınları) ve The Two Faces of the Ghetto (2014) bulunmaktadır.

Boğaziçi Üniversitesi’nin her yıl düzenlediği Hrant Dink Anısına Konferans’ın ilki, Hrant Dink’in ilk ölüm yıldönümünde Hintli yazar ve aktivist Arundhati Roy tarafından verilmişti. Konferansta, 2009’da Britanyalı insan hakları hukukçusu Sir Geoffrey Bindman; 2010’da Kanadalı gazeteci, yazar ve aktivist Naomi Klein; 2011’de Britanyalı aktör, insan hakları ve LGBT eylemcisi ve Avrupa Parlamentosu üyesi Michael Cashman; 2012’de Mısırlı insan hakları aktivistive akademisyen Rabab El-Mahdi ve 2013’te ABD’li ünlü düşünür Noam Chomsky ağırlanmıştı.

Loïc Wacquant’ın vereceği konferansta sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyarız.

Program:

Tarih: 17 Ocak 2014, Cuma

Saat: 14:00

Yer: Boğaziçi Üniversitesi Albert Long Hall (BTS), Güney Kampus

 

Konferans İngilizce olup simultane çeviri yapılacaktır.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAKIN