Yeni yılın heyecanı Setur’la yaşanıyor

Yeni yılın heyecanı Setur’la yaşanıyor

1.013 views
0
PAYLAŞ

Setur Yurtiçi ve Yurtdışı Turlar Müdürü Yeşim ÖZALTAY tatilcilerin yılbaşı tatil seçeneklerini değerlendirdi.

Setur Logo

Sektörün öncü adresi Setur, yeni yıla ayrıcalıklı bir tatille “merhaba” demek isteyen tatilcilere çok cazip yurtiçi ve yurtdışı seçenekleri sunuyor. Tatilcilerin yurtiçi ve yurtdışı tatil taleplerini değerlendiren Setur Yurtiçi ve Yurtdışı Turlar Müdürü Yeşim ÖZALTAY yurtiçinde tatilcilerin ilk tercihinin genelde İstanbul’a yakın destinasyonlar olduğunu belirtti. Yurtdışında ise paket turlarda New York, gemi turlarında ise Kanarya Adaları ve Avrupa Nehir Turlarının tercih edildiğini dile getirdi. ÖZALTAY, “Vize işlem süreleri ve kontenjanların dolması gibi sıkıntılar yaşanabilir, tatilcilerin özellikle yurt dışı seyahat planlamaları ve rezervasyonlarını sonlandırmak için son bir haftaları var” diyerek tatilcileri uyardı.

İstanbul’a yakın destinasyonlar tercih ediliyor

Yılbaşı gecesinin, hafta ortasına denk gelmesi nedeniyle tatilcilerin ilk tercihlerinin Sapanca, Bolu, Kartalkaya ve Uludağ gibi İstanbul’a yakın destinasyonlar olduğunu belirten ÖZALTAY, uygun uçak biletleri, kışa uygun kapalı alanları, eğlence ve spa olanakları ile Kıbrıs ve Antalya gibi güney bölgelerin de çok rezervasyon alacağını ekledi.            Balo ve eğlence programlarının dikkat çektiği Antalya ve Kıbrıs için uçaklardaki dolululuk oranı artmadan ve fiyatlar yükselmeden rezervasyon yapılması gerekiyor. Karın yağmasıyla beraber Kartalkaya ve Uludağ’ın da tercih edilecek destinasyonlar olacağını dile getiren ÖZALTAY, oda bulmakta sıkıntı çekmek istemeyen tatilcilerin yine acele etmeleri gerektiğini belirtti. Setur 2 gecelik paket fiyatları ise 500 TL ile 3500 TL arasında değişiyor.

ÖZALTAY: “Yılbaşında bireysel ve grup olarak yurt dışına yaklaşık 800 kişinin seyahat etmesini bekliyoruz”

Yılbaşı tatilinde yurtdışı paket turlarında New York, gemi ürünlerinde Kanarya Adaları, Karayipler ve uygun fiyatları dolayısıyla Avrupa nehir turları, tercih edilen rotalar oldu. Setur, özel avantajları ile3 veya 4 gece konaklamalı,700 ila 1400 Euro arasında değişen fiyatlarla Amsterdam, Londra, Roma ve New York turları düzenliyor. Gemi ürünlerinde ise, konaklama süreleri 7 ila 10 gece arasında ve fiyat aralıkları 1200 ila 1800 Euro arasında değişen Kanarya Adaları, Karayipler ve Avrupa Nehir Turları seçenekleri sunuyor.

Yılbaşı tatili sürecinde bireysel ve grup olarak yurt dışına yaklaşık 800 kişinin seyahat edeceğini öngördüklerini dile getiren ÖZALTAY “Dikkat edilmesi gereken hususların başında, Noel tatilinin başlangıcı olan 24 Aralık itibariyle konsoloslukların kapanması sebebiyle, vize süreci yer alıyor. Yurt dışı paket tur kontenjanlarında hemen hemen son yerler kalırken, gemi ürünlerinde ise alternatiflerin nispeten fazlalığı kabin bulma kolaylığı getiriyor.” dedi.

SETUR HAKKINDA

 

1965 yılında Koç Holding şirketlerinden biri olarak kurulmuş olan SETUR ile ilgili bilgiler:

SETUR’un turizm alanında verdiği hizmetler; yurt içi ve yurt dışına dönük tur operatörlüğü, IATA uçak bileti satışı, kongre ve seminer organizasyonları, incoming ve outgoing ve yurt dışı eğitim alanları çatısı altında toplanmıştır.

bookinturkey.com  11 yıldır online otel, tur, uçak bileti rezervasyonları, araba kiralama, marina, gulet kiralama hizmetlerinin yanı sıra geniş içeriği ile bir turizm rehberi niteliği taşımaktadır.Geliştirdiği online ve gerçek zamanlı rezervasyon sistemiyle Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren  bookinturkey.com, yenilenen web sitesi ve yeni karakteri BUKİ ile hizmet vermeye devam etmektedir.

2012 Temmuz ayında hayata geçen SEDVENTURE markası,  SETUR ailesinin en yeni üyesi. SEDVENTURE,  vahşi yaşam fotoğrafçısı Süha DERBENT’in danışmanlığında kişilere özel programlar ile ekolojik ve alternatif turizme ilgi duyanlara seyahat ve fotoğraf turları düzenlemektedir.

 

SETURDUTY FREE tüm yurda yayılan havalimanları, kara sınır kapıları ve deniz limanlarında 15.000 m²’yi aşkın 21 lokasyonda bulunan 32 mağazası ile gümrüksüz satış mağazaları işletmeciliği SETUR yıllık cirosunun önemli bir payını oluşturmaktadır.

SETUR MARINAS, SETUR ailesinin önemli markalarından biridir. Marina işletmeciliğinde Akdeniz çanağının ve Türkiye’nin en büyük zinciri konumunda olan SETUR Marinaları; Kalamış-Fenerbahçe, Yalova, Ayvalık, Çeşme, Kuşadası, Marmaris, Kaş, Finike, Antalya ve Midilli olmak üzere toplam 10 marinası ve 5 binden fazla yat bağlama kapasitesi bulunmaktadır.

1990 yılında kurulan SETAIR ise özel havacılık faaliyetlerini sürdürmektedir. SETAIR filosunda 10 ve 14 yolcu kapasiteli 2 adet jet, 9 yolcu kapasiteli 3 adet helikopter ve 8 yolcu kapasiteli 1 adet deniz uçağı bulunmaktadır.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAKIN