Maltepe Park’ta dünya rekoru…

Maltepe Park’ta dünya rekoru…

895 views
0
PAYLAŞ

 Maltepe Park AVM, yeni bir Guiness World Records’a ev sahipliği yaptı.  Dünyaca ünlü top cambazı Victor Rubilar, 1 dakikalık sürede futbol topunu yüzünde 35 defa çevirerek yeni rekorun sahibi oldu.

 Victor Rubilar & Pascal Nouma

ECE Türkiye Proje Yönetimi tarafından yönetilen Maltepe Park AVM, daha önce 4 kez Guiness World Records Kitabı’na adını yazdıran Victor Rubilar’ı ağırladı. Dünyaca ünlü top cambazı Rubila, AVM’nin içinde gerçekleştirilen etkinlikte Guiness’te yer almayan yeni bir rekoru denedi.  1 dakika sürede futbol topunu yüzünde hiç düşürmeden 30 kez çevirmek için şovuna başlayan Rubilar, sonucu öğrenmek için Guiness World Records Hakemi Şeyda Subaşı Gemici’ye döndü. Topu 35 kez çevirdiği tespit edilen Rubilar’ın rekoru hakem ve şahitler tarafından onaylandı. 35 ülkede 170 ayrı şehirde gösteri yapan Rubilar, 5’nci Guiness rekorunu kırmış oldu.

 

Victor Rubilar verdiği röportajda “Çocukluğumdan bu yana futbol oynuyorum. 11 sene önce free style’a başladım. Futbol topunu vücudumun üst bölgesiyle kontrol etmeyi daha çok seviyorum çünkü bu sayede beni izleyenler hareketlerimi daha rahat bir şekilde görebiliyorlar. Bugüne kadar 3’ü aynı gün olmak üzere 4 kez Guiness’e girme hakkı kazandım. Bu benim 5. rekorum oldu” dedi.

 

Rubilar’a destek vermeye gelen eski Beşiktaşlı futbolcu Pascal Nouma ise rekorun ardından Victor’la özel bir performans sergiledi.

 

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAKIN