Kaçılacak kadar uzak, gidilecek kadar yakın

Kaçılacak kadar uzak, gidilecek kadar yakın

794 views
0
PAYLAŞ

Marmara bölgesinin kuzeydoğusunda yer alan Sapanca, dört mevsim taşıdığı güzellikleriyle gelişmeye devam ediyor. Sapanca, adını bölgeden alan gölünün eşsiz manzarası ve doğal güzelliği ile Türkiye’nin turizm cennetlerinden biri olmaya aday. Sapanca’yı Kongre Merkezine çevirmeyi hedefleyen Sapanca Belediye Başkanı İbrahim Uslu yatırımlarını doğal yapıyı bozmadan sürdürüyor.

phoca_thumb_l_DSCN0269

Sapanca, yaz mevsiminde göl kenarındaki Kurtköy ve Kırkpınar gibi yerleşim birimlerinde güneşin tadını çıkarma imkanı yanında, bölgedeki Samanlı Dağlarının en yükseği olan Kartepe de kayak yapmak gibi bir imkana sahip olabileceğiniz, kış turizminde özel bir yere sahip. Doğa güzelliklerinin her geçen gün yaşanabilirliğinin arttırılması için yapılan çalışmalarla büyümeye devam eden Sapanca İlçesi’ nde; kayak yapma imkanına 15 dakika yolculuk, denize ise 20 dakikalık kısa bir yolculuktan sonra ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda bölge İstanbul’a 1 saat, Bursa ve Ankara’ya 2 saat, Kocaeli ve Sakarya’ya da 15 dakikalık mesafede.

“Sapanca sanayiye kesinlikle kapalı”

Sapanca Belediye Başkanı İbrahim Uslu; “Yeşille mavinin bir uyum halinde bulunduğu, muhteşem bir coğrafyada yaşıyoruz. Sapanca; doğal ve kültürel özelliklerinin yanı sıra dört mevsim her türlü spor aktivitesinin yapıldığı, ruhun şifa bulduğu bir yeryüzü cennetidir. Türkiye’nin çok önemli doğal güzelliklerine sahip olan Sapanca için kalite odaklı hizmet anlayışı, çevre bilinci ve insan güvenliğinin temel ilkeleriyle hareket ederek çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Sapanca’yı bir kongre merkezi yapmayı hedefleyerek, yatırımlarımızı bu doğrultuda gerçekleştiriyoruz. Bununla ilgili de birkaç önemli adım attık. Önümüzdeki üç yıl içerisinde üç tane 5 yıldızlı otel projemiz var. Bunların tamamı bittiğinde 3 bin 500 yatak sayısına ulaşmış olacağız. Bu sayıya ulaştığımız zaman bir turizm destinasyonu haline gelebileceğiz. Yatırımlarımızı hep turizm yönünde yapıyoruz çünkü sanayiye tamamen kapalıyız. Kesinlikle sanayiyi Sapanca’ya sokmuyoruz. Sapanca’yı ismine layık olduğu yere getirmek için çalışıyoruz. Sapanca yaşanarak görülmesi ve gezilmesi gereken bir yerdir.” şeklinde konuştu.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAKIN