“Her Cuma Yeni Sinema” Yük’le devam ediyor

“Her Cuma Yeni Sinema” Yük’le devam ediyor

851 views
0
PAYLAŞ

 

 

Beşiktaş Belediyesi ve Yeni Sinema Hareketi işbirliğiyle Levent Kültür Merkezi Onat Kutlar Sinema Salonu’nda ücretsiz olarak gerçekleştirilen “Her Cuma Yeni Sinema” etkinliği kapsamında, 1 Kasım 2013 Cuma günü, 19:00’da Erden Kıral’ın yazıp yönettiği “Yük” filmi gösterilecek.

 yuk

Altın Koza Film Festivali’nde prömiyerini yapan ve Erdem Kıral’a “En İyi Yönetmen Ödülü”nü getiren filmin başrollerini Tülin Özen, Nadir Sarıbacak ve Engin Çetinbağ paylaşıyor.

 

Saat 19.00’da başlayacak gösterimin ardından filmin yaratıcıları izleyicilerin sorularını cevaplayacak. Yük, önümüzdeki hafta boyunca pazartesi, salı, çarşamba, perşembe 14:00 ve 16:30 seanslarında da izlenebilecek.

 

25 Ekim’de Reha Erdem’in “Jin” filmiyle yapılan yeni sezon açılışı büyük ilgi gören “Her Cuma Yeni Sinema” etkinliği, son yıllarda yurt içi ve yurt dışında başarılarıyla adından söz ettiren ancak dağıtım sorunları yaşayan Türk filmlerini ve filmlerin yaratıcılarını izleyiciyle buluşturmak amacını taşıyor.

 

“Her Cuma Yeni Sinema”da önümüzdeki hafta, 8 Kasım 2013 Cuma günü Selim Evci’nin “Rüzgârlar” filmi gösterilecek.

 

 

 

YÜK

1 Kasım 2013, 19:00

Levent Kültür Merkezi

Onat Kutlar Sinema Salonu

 

Türkiye

2012

80’

 

Yönetmen: Erden Kıral

Senaryo: Erden Kıral

Görüntü yönetmeni: Feza Çaldıran

Kurgu: Mustafa Preşeva

Sanat yönetmeni: Adalı Aksoy

Oyuncular: Tülin Özen, Nadir Sarıbacak, Engin Çetinbağ, Murat Kılıç, Sinan Demirer, Burhan Gün, Suzan Genç, Tansu Biçer

Yapımcı: Avni Özgürel, Ayfer Özgürel

 

Film hakkında

Cemal işlediği cinayet sonrası bir madene kaçıp, ölüm korkusu ile saklanır. Peşinde onu kovalayan bir başka adamsa dışarıdan görünen tüm cesaretine rağmen “öldürmekten” korkmaktadır. Bu iki adamın ortak noktası ise Zeynep adlı bir kadındır. Aslında Cemal ile evli olan Zeynep, bundan seneler önce Cumali adlı bir adamla tutkulu bir ilişki yaşar ama Cumali de evli bir adamdır.

 

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAKIN