Festivalde İsviçreli piyanist “Werner Bärtschi” sahne aldı

Festivalde İsviçreli piyanist “Werner Bärtschi” sahne aldı

552 views
0
PAYLAŞ14. Uluslararası Antalya Piyano Festivali’nde  İsviçreli piyanist ve besteci Werner Bärtschi sahne aldı. Farklı tarzlarda bestelediği kırkın üzerinde eseri bulunan Bärtschi; gecede kendi bestelerini de seslendirdi. Antalya Kültür Merkezi’nde gerçekleşen konser sonunda  sanatçı Antalya’da ve festivalde olmaktan dolayı büyük mutluluk duyduğunu dile getirdi.

BB- Festivalde Isvicreli piyanist Baertschi sahne aldi (6)
Festivalde İsviçreli piyanist Baertschi sahne aldı

“Daubensee dağında bir şafak vakti”

Repertuvarında rönesans döneminden çağdaş müziğe kadar oldukça geniş sayılabilecek aralıkta eserler yer alan sanatçı konserde ilk olarak kendi bestesi olan  “Daubensee dağında bir şafak vakti” , ardından L. Beethoven’ın ” Sonat mi bemol major op. 7″ adlı eserleri yorumladı. İkinci yarıda ise yine sanatçının kendi bestesi olan ” Beş Bagatel ” izleyici ile buluştu. Sanatçının yorumladığı F. Liszt ‘ten “Yolculuk yılları- İsviçre”, “Cenevre’nin Çanları” , “Wallenstandt’ın Gölü” ve ” Giyom Tel’in Şapeli” beğeniyle dinlendi. Sanatçı konserde son olarak O. Schoeck’in  “Toccata as moll op. 29/2 “parçasını çaldı.

Festival Dünya prömiyeri ile devam ediyor

Festivalin bir sonraki konseri ise Kheops Ensemble’ın sahne alacağı Andante Gecesi olacak. Antalya Piyano Festivali’nin siparişi üzerine Muhiddin Dürrüoğlu tarafından bestelenen “Anadolu’dan Sahneler ” eserinin Dünya prömiyerinin yapılacağı gece 22 Kasım Cuma saat 20:00 da Antalya Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek. Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği, sanat yönetmenliğini Fazıl Say’ın yaptığı Uluslararası Antalya Piyano Festivali; Volkswagen ana sponsorluğunda  30 Kasım tarihine kadar devam edecek. “Şehirde Müzik Var” sloganı ile festival, 14’üncü yaşında da sanatseverlere  unutulmaz bir müzik şöleni yaşatmaya devam ediyor.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAKIN