Festivalde Aziza Mustafa Zadeh rüzgarı esti

Festivalde Aziza Mustafa Zadeh rüzgarı esti

801 views
0
PAYLAŞ

 

Dünyaca ünlü sanatçıları ve grıpları Antalya’da buluşturan Uluslararası Antalya Piyano Festivali, Aziza Mustafa Zadeh ile muhteşem bir geceye daha ev sahipliği yaptı.Fusion ve caz türündeki eserleriyle tüm dünyada büyük ilgi gören  Zadeh, gecede Ralf Cetto ( bas) ve Simon Zimbardo’dan oluşan grubuyla sahne aldı.  Salonun tamamen dolu olduğu geceye seyircilerin ilgilisi yoğun oldu. Antalya’da üçüncü kez sahne alan Zadeh’in seslendirdiği Aşık Veysel’in “Uzun İnce bir Yoldayım “ eseri geceye damgasını vurdu. Konserin sonunda  Zadeh’in piyanonun yanı sıra rig adı verilen bir hint enstrümanı çalarak  söylediği “Shaman” isimli  parça beğeni topladı.  Konserde her parçayı kendi anons eden ve sıcak konuşmasıyla beğeni toplayan Zadeh seyircilerinin ilgisi ve alkışı üzerine dört farklı bis parçası seslendirdi ve  “ Sizden ayrılmak çok zor olduğu için konseri bitiremiyorum” dedi . Konser sonunda Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi  Deniz Filiz ve Büyükşehir Belediyesi  Genel Sekreter Yardımcısı Cemal Öcal kuliste sanatçıları tebrik ederek kendilerine birer plaket verdi. Sanatçı sonrasında hayranları ile sohbet ederek , cdlerini imzaladı.

IMG_8613

Zadeh ; “ Bu festival doğu dünyası için bir  vitrin”

Festivalde daha öncede sahne aldığını ve Antalya’da olmaktan büyük memnuniyet duyduğunu belirten Aziza Mustafa Zadeh ; “ Bu festival çok değerli ve önemli bir festival. Çünkü doğu dünyasının zenginliğini ve yaptığı etkinlikleri dışarıya vuruyor. Aslında bizim için bir vitrin diyebilirim.  Seyircinin ilgisini çok sevdim. Çok güzel bir konser oldu. Kelimelerle anlatabilmem çok zor. Bu nedenle müzik konuştu ve benim anlatmak istediklerimi müzik anlattı ” dedi.  Zadeh ve Caz triosu konserde ilk olarak yeni bir beste olan “Cesaret”i ardından da “ Seher “, “Doğa “ , Eylül Baladı “ , “ Uzun İnce Bir Yoldayım “, “ Mart “,  “Kontrastlar  “ , “ Introduction “ , “Shaman “, “ Marriage Suite “  adlı eserleri seslendirdi.

Festival İtalya Piyanist Lucchesini ile devam ediyor

Festival İtalyan piyanist Andrea Lucchesini ile devam ediyor. Lucchesini’nin performansı, 26 Kasım Salı günü saat 20:00’de Antalya Kültür Merkezi’nde izlenebilir. Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği, sanat yönetmenliğini Fazıl Say’ın yaptığı 14. Uluslar arası Antalya Piyano Festivali, Volkswagen ana sponsorluğunda 30 Kasım tarihine kadar devam edecek. “Şehirde Müzik Var” sloganı ile festival, 14’üncü yaşında da  sanatseverlere  unutulmaz bir müzik şöleni yaşatmaya devam ediyor.

 

 

www.antalyapiyanofestivali.com

http://www.facebook.com/AntalyaPianoFestival

http://twitter.com/antalyapianofes

 

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAKIN