Eddie Murphy’nin beş filmi Aralık boyunca Moviemax Comedy HD’de

Eddie Murphy’nin beş filmi Aralık boyunca Moviemax Comedy HD’de

736 views
0
PAYLAŞ

 

Usta aktör Eddie Murphy, Aralık ayı boyunca, beş filmiyle Moviemax Comedy HD’de ekrana gelecek. İlk filmi ‘48 Hours’un da arlarında bulunduğu birbirinden eğlenceli beş Eddie Murphy filmi Digiturk’te filmseverlerle buluşacak.

Türkiye’nin ilk ve lider dijital platformu Digiturk, sinemanın önemli değerlerini üyeleriyle buluşturmaya devam ediyor. En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu dalında Oscar adaylığı bulunan usta aktör Eddie Murphy’nin beş filmi Aralık ayı boyunca Moviemax Comedy HD’de yayınlanacak. Amerika’nın New York kentinde 3 Nisan 1961’de dünyaya gelen Eddie Murphy’nin aslında gerçek adı Edward Regan Murphy. Henüz 18 yaşındayken ‘Saturday Night Live’ kadrosuna katıldı. Murphy, 1982 yılında ilk filmi  ‘48 Hours’ da rol aldı ve ‘ilk filminden 1.000.000 Dolar kazanan ilk ve tek oyuncu’ ünvanını kazandı.

Yedi farklı filmde, birden fazla karakteri canlandıran Murphy, kendi rekorunu ‘Doctor Doolittle’ filmlerinde, aynı film içinde yedi karakter canlandırarak kırdı. Birbirinden farklı ve enteresan rollerde oynayan Eddie Murphy 1998 yapımı ‘Doctor Dolittle’ adlı filmde hayvanlarla konuşabilen bir insanı canlandırmış, 2001 yapımı ‘Shrek’te ise insanlarla konuşan bir hayvanı seslendirmişti.

Eddie Murphy ayı programı:

Film                                                                Tarih:                          Saat:

Trading Places                                                1 Aralık Pazar             20.45

Beverly Hills Cop                                           8 Aralık Pazar             20.45

Beverly Hills Cop II                                       15 Aralık Pazar           20.45

Coming To America                                      22 Aralık Pazar           20.45

48 Hours                                                       29 Aralık Pazar           20.45

Eddie Murphy Hakkında: 30 yılı aşkın süredir kamera karşısında olan Eddie Murphy idolünün ve komedi dünyasına adım atmasındaki en büyük etkenin Richard Pryor ile birlikte, yönetmenliğini yaptığı ‘Harlem Nights’ta kamera karşısına geçti. 1980’lerin başında, popülaritesinin zirvesindeyken Rick James’le birlikte kaydettikleri ‘Party All the Time’ adlı şarkı ile büyük bir çıkış yakaladı. 90’ların başında “Whazzupwitu” adlı bir de albüm yayınladı. Michael Jackson’la birlikte oynadığı kliple ise büyük sükse yaptı.

İlk defa 1984 yılında ‘En İyi Erkek Oyuncu’ dalında aday gösterildiği Altın Küre Ödülleri’nde 2007 yılında ‘Rüya Kızlar’ ile ‘En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu’ ödülünü kazandı.  Murphy, ‘Rüya Kızlar’daki rolü ile 2007 yılında ‘En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu’ Oscar ödülüne aday oldu.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAKIN