Doğumunun 200. yılında BİFO’dan Wagner’e armağan

Doğumunun 200. yılında BİFO’dan Wagner’e armağan

607 views
0
PAYLAŞ

Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası, 19. yüzyılın en büyük bestecilerinden Richard Wagner’i, doğumunun 200. yılında, bestecinin ünlü opera dizisi “Der Ring des Nibelungen”den seçilmiş aryalardan oluşan bir programla anıyor.

7 Kasım Perşembe akşamı saat 20.00’de Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda BİFO’nun onursal şefi Gürer Aykal yönetiminde gerçekleşecek konserin solistleri tenor Ünüşan Kuloğlu ve bas Tuncay Kurtoğlu.

TuncayKurtoğlu
Tuncay Kurtoğlu.

Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası (BİFO), Güher & Süher Pekinel ile açtığı 2013–2014 sezonuna çok anlamlı bir konser ile devam ediyor. Yapıtlarıyla klasik müzik tarihinin akışını sonsuza dek değiştiren Richard Wagner’in doğumunun 200. yılının kutlandığı 2013’te, BİFO da besteciye armağan niteliğinde bir konser gerçekleştirecek. Operaları, büyüklükleri dolayısıyla bugüne kadar Türkiye’de hiç sahnelenmemiş olan sanatçının ölümsüz opera dizisi “Der Ring des Nibelungen”den seçilmiş tenor ve bas aryalarından oluşan program 7 Kasım Perşembe 20.00’da Lütfi Kırdar UKSS’de gerçekleşecek.

Unusan_Kuloglu
Ünüşan Kuloğlu

BİFO’nun onursal şefi Gürer Aykal’ın yönetiminde gerçekleşecek olan konserin solistleri tenor Ünüşan Kuloğlu ve bas Tuncay Kurtoğlu. 2011 Donizetti Ödülü sahibi Kuloğlu, Türkiye’nin yıllardır aradığı Wagner tenoru olarak gösteriliyor. Tuncay Kurtoğlu ise, dünyanın birçok ülkesinde operalarda yer almış Türkiye’nin önemli bas solistlerinden biri olarak kabul ediliyor.

Programda, Wagner’in en önemli operalarından Das Rheingold, Die Walküre, Siegfried ve Götterdämmerung’dan aryalar seslendirilecek.

BİFO İLE WAGNER

 

Tarih: 7 Kasım 2013 Perşembe

Yer: Lütfi Kırdar UKSS

Saat: 20.00

 

Gürer Aykal şef

Ünüşan Kuloğlu tenor

Tuncay Kurtoğlu bas

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAKIN