Camus ve Swann’ların Tarafı 100 Yaşında

Camus ve Swann’ların Tarafı 100 Yaşında

917 views
0
PAYLAŞ

 

Yapı Kredi Yayınları’nın iki aylık edebiyat dergisi Kitap-lık’ın Kasım-Aralık sayısı çıktı. Dergide Albert Camus ve Swann’ların Tarafı’nın yüzüncü yılları René Char – Albert Camus mektuplaşması ve Serdar Rifat Kırkoğlu, Roland Barthes yazıları ile anılırken Can Gürses’in “Yazarın Vakti, Kitabın Zamanı” başlıklı soruşturmasını Nedim Gürsel, Haydar Ergülen, Murat Yalçın, Hatice Meryem ve Murat Özyaşar yanıtlıyor.

 kitaplik 170 kapak

Yalçın Tosun’la yeni öykü kitabı Dokunma Dersleri, Veli Uğur’la popüler roman üstüne söyleşilerin yer aldığı yeni sayıda Necmi Zekâ, Cevdet Karal, Aslı Serin, Fırat Demir şiirleri, Nilüfer Kuyaş, Tuncer Erdem, Saliha Yadigâr, Şenay Eroğlu Aksoy, Kadire Bozkurt, Emrah Öztürk öyküleri, Gürsel Korat, Cemal Bâli Akal, Uğur Kökden, Ali Ömer Akbulut, Selçuk Uygur, Kadir Gülen ve Mehtap Işık ise yazılarıyla Kitap-lık okuruyla buluştular.

Şiirsel bölümünde Danimarkalı şair Peter Laugesen’den minik bir seçki, Sandıktan bölümünde Reşat Nuri Güntekin’den iki gülmece öyküsü ve Güzel Sayfalar’da Mehmet Can Doğan’ın 1930’daki bir Nobel tartışmasını anlatan yazısı ile Kitap-lık kendi edebiyat gündeminin izini sürüyor. Her zaman olduğu gibi, kitapları sevenlerin dergisi Kitap-lık, iyi edebiyatın ve nitelikli okurun açık adresi olmayı sürdürüyor.

 

Kitap-lık 170  Kasım- Aralık 2013

160 sayfa, 9 TL

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAKIN